Turniej Harabasza znów dla nas!

Rocznik 2007 naszej Akademii wziął udział w turnieju halowej piłki nożnej im. Aleksandra Harabasza. To była już XXVI edycja tego turnieju, organizowanego dla uczczenia pamięci wybitnego trenera i wychowawcy kilku pokoleń ostrołęckich zawodników. Aleksander Harabasz był wieloletnim trenerem seniorów i młodzieży w klubie MZKS Narew Ostrołęka, jednym z budowniczych piłki nożnej w naszym regionie. Tradycją turnieju stało się to, że nagrody zwycięzcom wręcza Leszek Harabasz, syn zmarłego trenera, wychowanek Narwi, ale również trener z wielkimi zasługami, szczególnie dla płockiej piłki nożnej (m.in. wprowadził Wisłę Płock pierwszy raz do Ekstraklasy).

Po wszystkich dzisiejszych grach to my zostaliśmy triumfatorem, pokonując w finale Ostrovię Ostrów Mazowiecka 2-1. Wcześniej w półfinale nasze dwa zespoły trafiły na siebie i mieliśmy wyrównany pojedynek o najważniejsze trofea. „Jedynka” zwyciężyła po rzutach karnych. Drugi zespół zawalczył jeszcze w meczu o trzecie miejsce, ale tam uległ Koronie. Naszym zawodnikom przypadły także wyróżnienia indywidualne, z których cieszyli się Adam Dovhosheya (najlepszy bramkarz), Karol Dębek (najlepszy strzelec), Adam Stolarczyk (najlepszy zawodnik).

– Ze sportowego punktu widzenia było to urozmaicenie kończącego się dla nas sezonu. Cieszymy się z ogromnego zaangażowania i walki o zwycięstwo w każdym meczu wszystkich zawodników. Zadowoleni jesteśmy, że mieliśmy możliwość wystawienia dwóch zespołów, dzięki czemu osiemnastu zawodników mogło zdobywać piłkarskie doświadczenie i spędzić cały dzień aktywnie i na sportowo – powiedział trener Jacek Żylak.

Drużyny APN wystąpiły w składzie: Adam Dovgosheya, Alex Mierzejewski – Wiktor Laskowski, Dawid Skorupski, Jakub Godziebiewski, Patryk Baczewski, Karol Dębek, Bartosz Grądzki, Bartosz Bałas, Franciszek Zaręba, Adam Stolarczyk, Konrad Mieczkowski, Kamil Markowski, Adrian Krystkowicz, Kacper Jankowski, Mateusz Baczek, Adam Fronczyk, Igor Łada.
Trenerzy: Jacek Żylak (I), Piotr Kuciński (II).

Zespół trenera Żylaka nawiązał do 2016 roku, kiedy drużyna APN z rocznika 2004 dowodzona przez trenera Mariusza Sadłowskiego również wygrała „Harabasza”.  Na koniec odrobina dziegciu w garnku miodu… Szkoda, że obecna edycja nie miała gości z zagranicy, miała zaledwie jeden klub spoza regionu oraz trwała tylko jeden dzień. Mamy nadzieję, że w trosce o markę turnieju, jego kolejne edycje powrócą do sprawdzonej formuły, gwarantującej wysoki poziom wszystkich ekip.

Tymczasem cieszymy się z bardzo dobrej gry naszych chłopców i gratulujemy serdecznie!


Skrócone wyniki

Grupa A:
1. APN Ostrołęka 4 3-0-1 14-6 9
2. Ostrovia Ostrów Maz. 4 2-1-1 9-6 7
3. Korona II Ostrołęka 4 1-2-1 6-5 5
4. Ostrovia II Ostrów Maz. 4 1-1-2 4-14 4
5. Armado Warszawa 4 0-2-2 7-9 2

Grupa B
1. Korona Ostrołęka 4 4-0-0 12-2 12
2. APN II Ostrołęka 4 2-1-1 10-7 7
3. Orzeł Sypniewo 4 2-1-1 9-11 7
4. Orz Goworowo 4 0-1-3 4-8 1
5. Armado II Warszawa 4 0-1-3 5-12 1

Mecze o miejsca:
o 9. miejsce: Armado Warszawa – Armado II Warszawa 5-3
o 7. miejsce: Ostrovia II Ostrów Maz. – Orz Goworowo 3-0
o 5. miejsce: Korona II Ostrołęka – Orzeł Sypniewo 0-2

Półfinały:
APN Ostrołęka
APN II Ostrołęka 1-1 k. 3-1
Ostrovia Ostrów Maz. – Korona Ostrołęka 3-2

Mecz o 3. miejsce:
Korona Ostrołęka – APN II Ostrołęka

Finał:
APN Ostrołęka – Ostrovia Ostrów Maz. 2-1


Kolejność końcowa:

  1. APN Ostrołęka
  2. Ostrovia Ostrów Maz.
  3. Korona Ostrołęka
  4. APN II Ostrołęka
  5. Orzeł Sypniewo
  6. Korona II Ostrołęka
  7. Ostrovia II Ostrów Maz.
  8. Orz Goworowo
  9. Armado Warszawa
  10. Armado II Warszawa

 


GALERIA

fot. Jacek Borkowski
Więcej zdjęć tutaj.

tm