Jesteśmy wśród najlepszych!

Polski Związek Piłki Nożnej i Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosili wyniki pierwszej edycji Programu Certyfikacji Szkółek Piłkarskich. Kluby spełniające najbardziej wyśrubowane wymagania stawiane przez oba te podmioty, mogły aplikować o nadanie Brązowej, Srebrnej lub Złotej Gwiazdki, w zależności od ilości i jakości spełnianych wymagań.

Wymagania były na tyle duże, że z terenu Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego do programu aplikowała tylko nasza Akademia – od razu na Złotą Gwiazdkę. Od czerwca trzeba było wprowadzić kilka zmian, przypilnować niektórych rozwiązań, aby wykonywać je zgodnie z zaleceniami PZPN i… udało się! Otrzymaliśmy Złotą Gwiazdkę PZPN, którą możemy dumnie eksponować do 30.06.2021. Będziemy rzecz jasna starali się o nią w kolejnych edycjach programu.

 Przyznanie Złotego Certyfikatu PZPN jest zarazem ukoronowaniem naszych działań do tej pory, jak i początkiem kolejnego trudnego wyzwania. Pokazuje to, że droga, jaką obraliśmy, jest słuszna i może zaprowadzić nas daleko, w miejsca, gdzie ostrołęckie zespoły jeszcze nie były. Patrząc nawet po nazwach klubów, Złote Certyfikaty otrzymały tylko kluby z absolutnej krajowej czołówki. Bardzo nas cieszy, że wśród zaledwie trzynastu mazowieckich klubów znalazło się miejsce dla APN. Spełniliśmy szereg wyśrubowanych wymagań, aby zapewnić naszym piłkarskim adeptom jak najlepszy poziom. Teraz możemy liczyć na pomoc fachowców z PZPN i zrobimy co w naszej mocy, by w kolejnych latach również zasłużyć na Złotą Gwiazdkę

– powiedział prezes APN Ostrołęka, Marcin Roman.