O nas


Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej

ul. Frezjowa 8, 07-410 Ostrołęka
email: apnostroleka@gmail.com
telefony: 602-446-111, 793-678-643

Zarząd:
Marcin Roman – Prezes
Mariusz Sadłowski – Wiceprezes
Jacek Borkowski – Skarbnik

Sukcesy klubu: patrz TUTAJ (z podziałem na roczniki 2003/04, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009)
Występy ligowe: 
patrz TUTAJ.
Nasi wychowankowie w reprezentacjach: patrz TUTAJ.
Kadra trenerska: patrz TUTAJ.
Turnieje APN CUP: patrz TUTAJ.

Administrator strony internetowej: Tomasz Mrozek.
Współpraca redakcyjna: trenerzy danych roczników oraz rodzic Jacek Dębski.

 

Historia

Historia naszej Akademii wciąż się pisze, chociaż mimo, iż wydaje się, że zaczęliśmy przed chwilą, minęło już 5 lat (aktualizacja 05.2017 – niedługo minie 7 lat). Zaczynaliśmy jako Akademia mająca współpracować z jednym z ostrołęckich klubów, posiadających drużynę seniorów. Poszło jednak trochę inaczej i zdecydowaliśmy się działać na własny rachunek. Brak powiązania z innymi lokalnymi klubami wyszedł nam na dobre, a mocne kluby same zdecydowały się na współpracę z nami – stąd nasze częste mecze m.in. z Jagiellonią Białystok i Legią Warszawa. Oby rozwijała się ona dalej w takim tempie!

Zaczynaliśmy od kilkunastu zawodników, a obecnie trenuje u nas niemal 190 (aktualizacja 05.2017 – ok. 350!) młodych ostrołęczan (i zawodników z okolicy). Każda grupa ma przydzielonych dwóch trenerów. Trenerów, a nie „panów od w-fu” (z całym szacunkiem dla tych drugich). Nasi szkoleniowcy systematycznie podnoszą swoje umiejętności. Studiujemy, jeździmy na szkolenia m.in. do Holandii. W APN stawiamy na dobrą organizację, przemyślane obciążenia treningowe, stopniowy rozwój – najpierw zapoznanie z piłką nożną, potem zbieranie doświadczenia poprzez udział w turniejach, wreszcie gra w lidze i zwyciężanie w turniejach ogólnopolskich. Jest jedna piłka, a wiele marzeń. Chcemy pomóc dzieciom spełnić te marzenia.

Kilkunastu naszych wychowanków zadebiutowało już w kadrach Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Byli już pierwsi reprezentanci Mazowsza. Czekamy na pierwsze powołania do Kadry Polski, bo wierzymy, że jest to już tylko kwestia czasu.

10 listopada 2016 roku nawiązaliśmy współpracę z Akademią Piłkarską Legii Warszawa, co oceniamy jako krok milowy w historii naszego klubu. Oficjalna prezentacja i podpisanie dokumentów nastąpią w lutym 2017 roku.

6 lutego 2017 roku doszło do zmiany w zarządzie APN Ostrołęka. Dotychczasowego prezesa Bogusława Szlachetkę na stanowisku zmienił dotychczasowy skarbnik, Marcin Roman. Skarbnikiem został Paweł Zalewski, a wiceprezesem pozostał Mariusz Sadłowski.

1 kwietnia 2018 roku przedstawiliśmy nasz nowy herb (widoczny na górze tej strony w dużej rozdzielczości).