Pierwszy mecz rundy rewanżowej chłopców z rocznika 2003 za nami !!!

Na swój pierwszy mecz rundy rewanżowej drużyna rocznika 2003 i młodsi udała się do Sypniewa na starcie z tamtejszym Orłem. Termin dość nietypowy, po pierwsze wtorek, po drugie dzień po świętach (wiadomo chłopcy musieli się ograniczać z jedzeniem i … piciem napojów gazowanych 🙂 ).
Rywal okazał się bardzo wymagający, choć zarówno stan murawy jak również fakt iż graliśmy na naturalnej trawie sprawił, że mecz nie stał na najwyższym poziomie. Trenując wciąż na sztucznej trawie nawet dorosłym zawodnikom ciężko przestawić się na inną nawierzchnię. Ale do rzeczy.

Chłopcy starali się rozgrywać swoje akcje grając piłką od obrony (i to im nawet wychodziło), lecz im bliżej bramki przeciwnika tym gorzej.
W pierwszej kwarcie i na początku drugiej zawodnicy Orła mieli sytuacje do zdobycia bramki, na nasze szczęście piłka lądowała dwa razy na poprzeczce bramki strzeżonej przez Laskowskiego i Stepnowskiego. Mimo tych paru sytuacji gospodarzy to my objęliśmy prowadzenie po strzale Piotrka Madraka. Na koniec pierwszej kwarty i na początku drugiej popełniliśmy dwa błędy w obronie i straciliśmy bramki. 2:1 dla gospodarzy.
Taki wynik utrzymywał się do czwartej kwarty (międzyczasie atomowy strzał w słupek oddał Konrad Drężek). Wtedy to zawodnicy APN-u przypomnieli sobie, że każdy mecz polega na zdobywaniu bramek !!! Strzelanie goli dla naszego zespołu rozpoczął Mateusz Majbański akcją indywidualną. Następnie ten sam zawodnik dokładnie obsłużył Piotrka Madraka i było już 3:2 dla nas. Pod koniec meczu jeszcze raz na akcję indywidualną zdecydował się Mateusz i prowadziliśmy 4:2. W ostatniej minucie meczu brak koncentracji trójki naszej obrony wykorzystał napastnik Sypniewa i ustalił wynik spotkania na 3:4 dla APN.