Kolejne postępy Radka Zyśka

Runda jesienna w pełni, postanowiliśmy zajrzeć, jak radzi sobie pierwszy wychowanek naszego klubu, który ruszył w świat. Radek Zyśk, w co może ciężko uwierzyć, bo pamiętamy go jako małego „kajtka” śmiało zmierza do pełnoletności. Siedemnastolatek zadebiutował już w drużynie seniorów Jagiellonii Białystok – na razie w drugim zespole.

Niedawno rozegrał swój pierwszy mecz w III lidze, przeciwko MKS-owi Kutno, wchodząc w końcówce na boisko. W środę zaś zagrał w podlaskim Pucharze Polski, gdzie Jagiellonia II wyeliminowała oryginalną drużynę Hurtowni Krokus Białystok. Wynik był większy, niż w hokeju, bo 16-0, a Radek zapisał na swoim koncie trzy z tych trafień.

Młody napastnik ma za sobą także trzy mecze w tegorocznej edycji Centralnej Ligi Juniorów U-18. W tych trzech spotkaniach, przeciwko Arce Gdynia, Lechowi Poznań i Koronie Kielce, strzelił łącznie trzy bramki. Jagiellonia pokonała Arkę 5-0, zremisowała 2-2 z Lechem i przegrała 2-4 z Koroną.

W następnym raporcie przyjrzymy się któremuś z innych zawodników APN, którzy zmienili kluby. Spis naszych wychowanków reprezentujących obecnie inne barwy możecie znaleźć w dziale reprezentanci.

fot. www.akademia.jagiellonia.pl