Junak Cup w Markach

17.03.2013 – ostatni halowy turniej rocznika 2003 tej przedłużającej się zimy 🙁  . Wyjeżdżamy do Marek z pozytywnym nastawieniem oraz chęcią odniesienia sukcesu. Po perypetiach związanych z wycofaniem się drużyn z turnieju dopiero na miejscu poznajemy rywali grupowych. Pewniakiem było tylko to że pierwszy mecz rozegramy z Jagiellonią Białystok. Chłopcy w nowych strojach wyszli na turniej bardzo zmotywowani i głodni sukcesu.

Sam mecz jak każdy mecz z Jagiellonią był świetnym widowiskiem. Początek dość niemrawy i jedynym w tym meczu błędzie naszej defensywy, napastnik Białostoczan sprytnym strzałem pokonuje naszego bramkarza. Ale spokój w konstruowaniu akcji ofensywnych i opór do samego końca spotkania przyniósł skutki. Bramki Radka Zyśka i Piotrka Madraka dają nam zwycięstwo 2:1.

Kolejnym rywalem drużyna gospodarzy Junak Warszawa. I tu niemiła niespodzianka. Początek spotkania zagraliśmy jak by tylko nam się należało zwycięstwo w tym meczu i nikomu innemu. 3 proste błędy w obronie i tracimy łatwe dwie bramki. Na domiar złego nie trafiamy do pustej bramki oraz obijamy 3 razy słupek i 2 razy poprzeczkę. Mecz kończy się 0:2 i schodzimy na ziemię!

Kolejnym rywalem na przełamanie była… ponownie Jagiellonia tylko tym razem ich drugi zespół. W meczu tym bezprecedensowo wygrywamy po bardzo skutecznej grze 4:1. Bramki zdobywają: trzy Radek Zyśk i jedną Piotrek Madrak. Aby wyjść z grupy na pierwszym miejscu koniecznością była wygrana z Łomiankami II. I tak też się stało. Spokojnie bez głupich strat w defensywie, poprzez dokładne podania i wspaniałe akcje w ofensywie ogrywamy rywala 3:0. Bramkami podzielili się Radek Zyśk, Piotrek Madrak oraz Patryk Bielewicz po pięknym strzale z dalszej odległości.

Regulamin ułożony był w taki sposób iż awansowaliśmy do finałowej czwórki i ponownie pierwszy mecz w tej grupie rozegraliśmy z Jagiellonią Białystok. I tym razem zaczęło się dla nas nie najlepiej. Piękna akcja drużyny Jagielloni i jest 1:0 dla rywali. Jednak ambicja i zdecydowana poprawa gry w drugim fragmencie tego meczu przynosi nam dwie bramki – Radek Zyśk i Piotrek Madrak. Prowadzimy 2:1 i zanosi się że powtórzymy wynik z grupy. Niestety katastrofalny błąd w obronie na 30 sekund przed końcem meczu i mamy 2:2!!! Ale to nie koniec świata, przed nami jeszcze 2 mecze finałowe.

Drugi mecz finałowy rozgrywamy z KS Łomianki. I tu znowu zawód. Chłopcy stwarzają mało sytuacji pod bramką rywali, a jeżeli już to strzał jest niecelny. Popełniamy 2 błędy w obronie i kończą się one bramkami dla przeciwnika. Mecz przegrywamy 0:2 i delikatnie jesteśmy podłamani 🙁 . Chwilka odpoczynku i gramy ostatni mecz turnieju z kadrą COOZPN. Chłopcy pokazują charakter i podejmują walkę na całego. To zawodnicy APN prowadzą grę i szybko zdobywają bramkę za sprawa Michała Sendrowskiego po pięknym podaniu Radka Zyśka. Z prowadzenia nie cieszymy się jednak zbyt długo. Po niezbyt wychowawczym i szkoleniowym zagraniu zawodników COOZPN tracimy bramkę (strzał z połowy boiska – wznowienie po bramce). 1:1 i mecz zaczyna się od nowa. Gra wyrównała się i mecz toczył się głównie w środku boiska. Na 5 minut przed końcem meczu wspaniała akcja Olka Jarguza i piękne podanie do Radka Zyśka na prawa stronę boiska. Piękny zwód na lewą nogę i mocny mierzony strzał lewą nogą. 2:1 dla nas!!! Od tej chwili w naszej bramce cuda wyczyniał Jacek Laskowski, w defensywie wspaniale radzili sobie wszyscy chłopcy. Niestety na pół minuty przed końcem meczu tracimy bramkę na 2:2 i tak kończy się spotkanie. Zapłaciliśmy karę za zbyt głębokie cofnięcie się we własne pole karne. Z postawy w ostatnim meczu trenerzy byli bardzo zadowoleni ze  swoich zawodników, takich chcemy oglądać w każdej potyczce i na każdym turnieju czy sparingu!

Ostatecznie zajmujemy 4 miejsce. Turniej wygrywa zaprzyjaźniona Jaga,  z którą nota bene nie przegraliśmy w tym turnieju 🙂

Skład APN Ostrołęka: Jacek Laskowski, Krystian Marciniak – Olek Jarguz, Patryk Bielewicz, Ando Petrosjan, Kacper Niedźwiecki, Hubert Sadłowski, Radek Zyśk, Michał Sendrowski, Piotr Madrak, Kevin Karwowski.

Strzelcy bramek:
Radek Zyśk – 7 bramek
Piotr Madrak – 4 bramki
Patryk Bielewicz – 1 bramka
Michał Sendrowski – 1 bramka

Jak zwykle serdecznie dziękujemy wspaniałym rodzicom, którzy wspierali przez cały turniej naszą drużynę i tracili nadziei w ciężkich chwilach zawodników i trenerów 🙂 DZIĘKI!