Delta Cup dla APN-u! (zdjęcia)

W niedzielę w Warszawie odbył się kolejny turniej z udziałem chłopców z rocznika 2004 i młodszych Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej. Trzeba podkreślić, że kolejny raz był bardzo udany. Wystarczy sprawdzić kolejność końcową – APN na czele! W pełnej treści newsa zamieszczamy relację trenerów Pyskły i Sadłowskiego.
– Pełne zaangażowanie w każdy mecz, profesjonalne zachowanie w czasie trwania całego turnieju, mogło być wzorem do naśladowania dla innych drużyn.
Zaczęliśmy od remisu z Milanówkiem, jak się później okazało, z finalistą zawodów.Następnie bardzo trudne potyczki z Celestynowem i gospodarzami z Delty, ale nasi chłopcy nie pękali przed żadną drużyną i po kilku naprawdę pięknych i efektownych akcjach wychodzimy z nich zwycięsko.
Po drodze do finału jest jeszcze Górnik Łęczna. Trudne warunki postawione przez przeciwną drużynę nie przeszkodziły w nam w strzeleniu bramki na 1-0. Ale jak zwykle nie ustrzegliśmy się błędów i po jednym z nich tracimy bramkę. Końcowy wynik to 1-1.
Ostatni mecz w grupie z WAP Ochota. Wychodzimy mocno zmotywowani, ponieważ tylko zwycięstwo daje nam pierwsze miejsce w grupie i półfinał. W tym meczu chłopcy grają to, co potrafią najlepiej, czyli spokojna gra piłką, dokładne rozgrywanie akcji podaniami, no i rewelacyjny tego dnia Adaś Zięba (rocznik 2005)!!! Mijał rywali jak tyczki, następnie wykładając piłkę na czyste pozycje kolegom. No i mecz wygrywamy 3-0.
W półfinale gramy z Armado Warszawa. Bardzo duże emocje na boisku, ale i na trybunach. Liczne grupy kibiców-rodziców z Armado i oczywiście niezawodni jak zwykle nasi kibice-rodzice zapewnili w trakcie trwania całego turnieju wspaniałą atmosferę, za co im serdecznie dziękujemy!!!
Ale wróćmy do meczu, który obfitował w wiele ciekawych akcji z obu stron. Jednak to my obejmujemy prowadzenie za sprawą Kuby Sagały. Jeszcze mocniej Armado nas zaatakowało, ale w tym momencie pięknym uderzeniem z połowy boisku popisał się Maciek Kubeł, pozbawiając złudzeń zespół z Warszawy. Jesteśmy w finale!!!
W finale znowu spotykamy się z Milanem Milanówek. Mecz rozpoczyna się po naszej myśli, strzelamy na 1-0 (Mateusz Majbański). Nie pozwalamy rywalom na zbyt wiele. Rzadko przekraczają naszą połowę boiska, ale w końcówce popełniamy błąd, który skrzętnie wykorzystuje zespół Milanówka i jest remis 1-1. Takim wynikiem kończy się spotkanie. Do rozstrzygnięcia potrzebne są rzuty karne.
Do karnych wytypowani zostają: Adaś Zięba, Mateusz Majbański i Maciej Kułas. Bezbłędnie wykorzystane przez pierwszych dwóch karne, dają nam prowadzenie, natomiast rewelacyjnie w bramce spisuje się Jacek Laskowski. Jego „Dudek dance” sprawił, że rywal przestrzelił, a drugiego karnego Jacuś świetnie obronił i… turniej jest nasz!!!
Nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika otrzymał Mateusz Majbański (na zdjęciu u góry; zdjęcie z www.delta.warszawa.pl; nasze jeszcze nie dotarły) i w szampańskich nastrojach wracamy do Ostrołęki.
Gratulacje dla całego zespołu, oraz raz jeszcze podziękowania dla rodziców za wsparcie i wspaniały doping przez cały turniej. Dzię-ku-je-my!!!!
Trenerzy Mariusz Sadłowski i Arkadiusz Pyskło.
Poniżej sprawozdanie z turnieju:
Skład: Jacek Laskowski, Adam Zięba, Mateusz Majbański, Damian Dawid, Kuba Sagała, Michał Gocłowski, Krystian Tyszka, Mateusz Kochański, Maciej Kubeł, Piotr Rębowski, Maciej Kułas.
Mecze w grupie:
APN Ostrołęka 1-1 Milan Milanówek
FAMP Celestynów 0-1 APN Ostrołęka
APN Ostrołęka 2-0 KS Delta Warszawa I
APN Ostrołęka 1-1 Górnik Łęczna
WAP Ochota 0-3 APN Ostrołęka
Półfinał:
APN Ostrołęka 2-0 Armado Warszawa
Finał:
APN Ostrołęka 1-1 Milan Milanówek
Karne 2-0