Rocznik 2004 zagra o Puchar Norwegii

Nie lada gratka czeka na zawodników APN-u z rocznika 2004, którzy wybiorą się do Norwegii, aby wiząć tam udział w największym turnieju w tym kraju, międzynarodowych zmaganiach o młodzieżowy Puchar Norwegii. Impreza odbędzie się w dniach 28 lipca – 4 sierpnia.

O rozmiarze tego przedsięwzięcia niech zaświadczy choćby fakt, że w roczniku 2004 startuje az 137 zespołów,  z dziesięciu krajów. Wajwięcej jest rzecz jasna drużyn norweskich (ciężko znaleźć klub, który nie wystawił swojej drużyny), ale są także przedstawiciele Stanów Zjednoczonych, Brazylii, Palestyny, Tajlandii, WIetnamu, Kenii, Egiptu, Meksyku, Szwecji i Polski – nasz APN.

Ostrołęczanie znaleźli się w grupie 23, gdzie rywalami będą: Molde FK (jeden z najlepszych klubów w Norwegii), KFUM-Kam Oslo i Gjovik-Lyn FK. Pierwsze dwie drużyny z każdej grupy zagrają w fazie pucharowej o trofeum. Dwie pozostałe drużyny również zagrają fazę pucharową.

Więcej informacji o turnieju, oraz podział grup można znaleźć tutaj.

Zawodnicy powołani na turniej: Krystian Marciniak, Jan Mączyński (bramkarze) – Mikołaj Banach, Adam Banul, Jakub Choinka, Mateusz Dzierzgowski, Michał Gocłowski, Mateusz Grudziński, Marcel Jaskólski, Damian Klec, Kuba Krupa, Maciej Kubeł, Franciszek Lewandowski, Cezary Modzlewski, Patryk Ogrodowczyk, Szymon Szczubełek, Jakub Waszczak, Adam Zięba.

Sztab: Mariusz Sadłowski – trener, Hubert Marciniak – tłumacz i opiekun drużyny, Michał Banach – kierownik, Grzegorz Waszczak – asystent kierownika.

Życzymy chłopcom powodzenia, udanego reprezentowania barw Akademii, oraz przeżycia super wakacji!