Drugie i czwarte miejsce na Spring Cup

Dwie drużyny APN Ostrołęka wzięły udział w międzynarodowym turnieju Spring Cup dla rocznika 2004, rozgrywanym w Ostrołęce w dniach 28-30 maja. Głównym organizatorem turnieju był Orz Goworowo, ale pośród organizatorów znalazła się także Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej. Poza nimi były to Powiat Ostrołęcki, Miasto Ostrołęka, GOKSiR w Goworowie.

Akademia wystawiła roczniki 2004 i 2005, które spotkały się w półfinale, po zajęciu odpowiednio pierwszego i drugiego miejsca w swoich grupach. W kolejnych rundach rywalami były… dwie drużyny MŁKS-u Łomża, które zarówno w meczu o trzecie, jak i pierwsze miejsce zwyciężyły, po zaciętych meczach.  Gościem specjalnym turnieju była drużyna z ukraińskiej szkoły sportowej DJuSSz Sokolany Sokal. Do jej przyjazdu doszło ze względu na współpracę powiatu ostrołęckiego z powiatem sokalskim na Ukrainie.

Grupa A
1. APN Ostrołęka r. 2004 – 9 punktów, bramki 7-1
2. MŁKS Łomża II – 6 punktów, bramki 5-1
3. Sokolany Sokal – 3 punkty, bramki 4-5
4. Orzeł Sypniewo – 0 punktów, bramki 0-9 (walkowery)

Grupa B
1. MŁKS Łomża – 9 punktów, bramki 9-0
2. APN Ostrołęka r. 2005 – 6 punktów, bramki 7-2
3. Orz Goworowo – 3 punkty, bramki 3-6
4. Kurpik Kadzidło – 0 punktów, bramki 0-11 (w tym walkowery)

Mecz o 5. miejsce
Sokolany Sokal – Orz Goworowo 7-0

Półfinały
APN Ostrołęka r. 2004 – APN Ostrołęka r. 2005 4-0
MŁKS Łomża – MŁKS Łomża II 3-0

Mecz o 3. miejsce
APN Ostrołęka r. 2005 – MŁKS Łomża 0-3

Finał
MŁKS Łomża – APN Ostrołęka r. 2004 3-0

 

Najlepszy bramkarz: Łukasz Brakoniecki (MŁKS Łomża)
Najlepszy strzelec: Hubert Sierzputowski (MŁKS Łomża)
Najlepszy zawodnik: Konrad Drężek (APN Ostrołęka r. 2004)

Sędziowali: Krzysztof Chmielewski, Jacek Mulawka, Michał Nosek, Adrian Beczak
Opieka medyczna: Kruszewianki (Paulina Gołębiowska, Alicja Kuśmierczyk)
Spikerka: Tomasz Mrozek


APN Ostrołęka – rocznik 2004
Zagrali: Adrian Skorupski, Dominik Pliszka – Jakub Bieńkowski, Damian Klec (2 bramki), Kamil Kaczmarczyk, Kacper Późniewski, Paweł Grala, Konrad Drężek (2 bramki), Maciej Kubeł (2 bramki), Karol Dudek, Bartosz Garliński, Mateusz Grudziński (1 bramka), Kamil Skorupski, Jakub Waszczak, Antoni Śniadach, Szymon Szczepanek (3 bramki).

Wyniki:

  • vs Orzeł Sypniewo 2-0 (WO 3-0; bramki Kubeł, Szczepanek)
  • vs Sokolany Sokal 3-1 (bramki Klec, Kubeł, Drężek)
  • vs MŁKS Łomża II 1-0 (Szczepanek)
  • półfinał vs APN 2004 4-0 (bramki Szczepanek, Grudziński, Klec, Drężek)
  • finał vs MŁKS Łomża 0-3

 

APN Ostrołęka – rocznik 2005
Zagrali: Filip Olbryś, Szymon Kaczmarczyk – Maciej Grzyb, Jakub Domański, Kacper Ciecierski, Krystian Roman, Dawid Sawicki, Kacper Szmigiel, Marcin Trzciński, Aleksander Borkowski, Kacper Bąk, Błażej Babicz, Igor Krukowski, Adam Deptuła, Patryk Opęchowski, Adam Zięba.

Wyniki:

  • vs Kurpik Kadzidło 5-0 (WO 5-0; bramki Ciecierski, Deptuła, Borkowski, Szmigiel, Krukowski)
  • vs MŁKS Łomża 0-2
  • vs Orz Goworowo 2-0 (bramki Borkowski, Olbryś)
  • półfinał vs APN r. 2004 0-4
  • mecz o 3. miejsce vs MŁKS Łomża II 0-3

Zespoły prowadzili trenerzy Michał Śniadach i Mariusz Sadłowski.


Pozostałe drużyny:

MŁKS Łomża
Kadra: Brakoniecki – Korotkiewicz, Skrodzki, Łukasik, Kordal, Tarnacki, Poreda, Sierzputowski, Gietek, Jakacki, Sulkowski, Szerszniew.
Bramki: Sierzputowski – 6, Korotkiewicz, Poreda – po 2, Jakacki, Szerszniew – po 1.

MŁKS Łomża II
Kadra: Brakoniecki – Borawski, Piasecki, Zięba, Kwasiński, Świderski, Wasilewski, Konopka, Kosowski, Jadach, Sulewski.
Bramki: Konopka, Piasecki, Borawski, Sulewski, Jadacki.

DJuSSz Sokolany Sokal
Kadra: Stas Lisiecki – Markijan Zderka, Godrij Daciuk, Maksim Szewczuk, Witalij Falbota, Igor Mierosznicienko, Daniło Tryska, Władysław Wybraniec, Maksim Charciun, Mykoła Denciuk, Bogdan Biliuk, Witalij Daciuk, Oleksandr Olinek. 
Bramki: Biliuk – 5, W. Daciuk – 2, Demczuk, Wybraniec – po 1

Orz Goworowo
Kadra: Bartosz Gołębiewski – Szymon Zalewski, Eryk Wysocki, Szymon Zyśkowski, Kacper Stworzjan, Mateusz Głażewski, Szymon Gołębiewski, Bartłomiej Subzda, Wiktor Turek, Marcin Pazuła, Kuba Kowalczyk, Adrian Lipka, Mateusz Wujakowski, Kuba Kwiatkowski, Oskar Ostrowski, Michał Mikołajczyk.
Bramki: brak

Kurpik Kadzidło
Kadra: Wojciech Aptacy – Bartosz Ciuchta, Bartosz Lenda, Przemysław Grzyb, Kamil Duszak, Kacper Pabich, Mateusz Kopytek, Tomasz Sęk, Wojciech Dzieżyk, Jakub Wasyk, Kamil Trzcińsik, Aleksandra Grądzik.
Bramki: Kopytek – 2, Grzyb – 1.

Orzeł Sypniewo
Kadra: trener nie przedstawił kadry na turniej.
Czerwona kartka: nieustalony z nazwiska zawodnik.
Bramki: brak