APN wygrał kwalifikacje do Międzynarodowego Turnieju NAKI CUP 2018

W chłodną niedzielę, 18 marca, nasza drużyna z rocznika2006 prowadzona przez trenerów Cezarego Stachowicza i Arkadiusza Romana wystąpiła w eliminacjach do międzynarodowego turnieju, organizowanego przez Szkółkę Piłkarską Naki Olsztyn w Olsztynie, gdzie zajęła I miejsce. Już za tydzień w niedzielę, jak zapewnia organizator turnieju, chłopcy zmierzą się z drużynami m.in. z Niemiec, Francji, Białorusi i Litwy.

Zawodnicy naszej Akademii podeszli do zmagań bardzo poważnie i już od pierwszego spotkania pokazali, że będą mocnym rywalem dla pozostałych drużyn i jednym z głównych kandydatów do wygrania eliminacji. W meczu z Przasnyszem II odnieśli pewne zwycięstwo 4-0. Kolejne dwa mecze także wygrali pewnie i w bardzo ładnym stylu: 2-0 z gospodarzami turnieju Naki II Olsztyn, oraz 2-0 z drużyną MKS Przasnysz I. Następne spotkanie to festiwal niewykorzystanych sytuacji i bezbramkowy remis z Naki I Olsztyn.

Około godziny 13:00 organizatorzy zarządzili 30-minutową przerwę na obiad, po której jak można się domyślić, zawodnicy nie błyszczeli ruchliwością na boisku 🙂 Po przerwie naszej drużynie zostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania w grupie, z drużynami AP Stomil Olsztyn i Sztorm Mosty. W obydwu meczach zremisowaliśmy 1-1, tracąc bramki w ostatnich sekundach meczów.

Remis z AP Olsztyn sprawił, że wyszliśmy na drugim miejscu z grupy i w półfinale zagraliśmy z drużyną Przasnysza I. Kontrolowaliśmy mecz do samego końca, strzelając także bramkę, która pozwoliła nam zagrać w finale.

W ostatnim spotkaniu zmierzyliśmy się ze Sztormem Mosty. W chłopcach z obydwu drużyn widać już było trudy całego dnia, ale to my prowadziliśmy grę, tworząc z minuty na minutę coraz więcej sytuacji bramkowych. Co prawda bramkę na wagę zwycięstwa strzeliliśmy po dużym błędzie bramkarza przeciwników, ale niewątpliwie po przebiegu całego spotkania, jak i turnieju zasługiwaliśmy na ostateczne zwycięstwo.

Gratulacje dla całego zespołu za walkę i wytrwałość w ten mroźny dzień!

Najlepszym bramkarzem turnieju został Kacper Drężek, ale trzeba tu dodać, że na identyczne indywidualne wyróżnienie zasługiwał także Karol Stolarczyk, który bronił przez taki sam czas i również stracił tylko jedną bramkę w całym turnieju.

Najlepszym zawodnikiem naszej drużyny został Jakub Trzciński.

Strzelcy bramek:
Dominik Borowiecki – 5 bramek
Jakub Trzciński – 4 bramki
Wojtek Dymarczyk – 1 bramka
Olaf Radziński – 1 bramka
Borys Ciężar – 1 bramka

relacjonował: trener Cezary Stachowicz