Pierwszy mecz ligowy tej wiosny za nami

Pierwszy mecz ligowy tej wiosny za nami… ale zanim przystąpiliśmy do meczu o punkty, rozegraliśmy kilka spotkań kontrolnych. O meczach rozegranych na początku lutego już pisaliśmy. Kolejnymi test meczami i drużynami, które pomagały nam przygotować się do ligi były AP Ostrów Mazowiecka, MKS Małkinia, Orzeł Sypniewo 2002, MŁKS Łomża oraz Korona Ostrołęka 2002. Niestety zima i panujące wirusy w ani jednej grze nie pozwoliły wystąpić naszej drużynie w pełnym składzie. Mimo to 4 z tych spotkań zdołaliśmy wygrać i jedno zremisować. Ale nie o wyniki chodziło w tych meczach. Gra nie napawała optymizmem, aż do ostatniego meczu z Koroną. Tu chłopcy pokazali charakter i pomysł na grę. Wiedzieli co chcą grać i w jaki sposób realizować założone cele. Przed rozpoczęciem rundy to było najważniejsze.

Liga weryfikuje jednak wszystko. Sam mecz z Unią Warszawa nie był porywającym widowiskiem i do przerwy niewiele było emocji. W drugiej odsłonie zawodnicy APN wreszcie podjęli walkę i grając pod silnie wiejący wiatr zdobyli dwie bramki. Pod koniec spotkania straciliśmy jeszcze bramkę i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla APN Ostrołęka.

Zaczęliśmy więc od 3 punktów i oby tak do końca. Brawo za walkę pomimo sporego osłabienia w tym meczu. Z różnych powodów nie mogli zagrać: Kuba Grabowski, Piotrek Madrak, Michał Sendrowski i Karol Wardak. Tym większe należą się gratulacje całej drużynie.

I liga mazowiecka 2003
APN NAREW OSTROŁĘKA – UNIA WARSZAWA 2:1 (0:0)
Bramki: Adam Szklanko, Mieszko Grodzki

APN wystąpił w składzie: Maciej Gałecki, Andranik Petrosjan, Eryk Brodowski, Kacper Niedźwiecki, Kacper Piórkowski, Kevin Karwowski, Kacper Kempisty, Mateusz Majbański, Konrad Drężek, Dominik Gałecki, Mieszko Grodzki oraz Szymon Szczepanek, Adam Szklanko.
Na ławce pozostali Kacper Stepnowski, Kacper Sokołowski, Jan Białobrzeski.

relacjonował trener Marcin Roman
fot. Jacek Borkowski (więcej zdjęć tutaj)