Dominik Borowiecki w „Klubie Stu”

Podsumowaliśmy już statystyki naszych zawodników z rundy jesiennej, po czym okazało się, że mamy nowego najlepszego strzelca naszej akademii! Dominik Borowiecki wyminął bowiem Radosława Zyśka.

Radek Zyśk, nasza „wschodząca gwiazdka” eksportowa, która strzela teraz na zawołanie bramki dla Jagiellonii Białystok na szczycie listy strzelców APN Ostrołęka znajdował się od początku naszych ligowych występów w 2013 roku, aż do teraz. Przy czym pamiętać trzeba, że do Jagiellonii odszedł w 2016 roku. Zapisał się u nas 97 bramkami zdobytymi w lidze.

Jesienią Dominik Borowiecki, grający w roczniku 2006 w Ekstralidze, jako APN Narew Ostrołęka, zdobył siedem bramek. W meczu z Varsovią, przegranym 3-4 – ustrzelił wszystkie trzy bramki, najpierw wyrównując rekord Zyśka, a następnie go mijając. Z kolei gol z Juniorem Radom był jego bramką numer 100 w barwach naszej Akademii. Dominik zakończył ligę mając 101 goli na koncie i stając się liderem strzelców w historii APN!

Nie dziwi też, że został wypatrzony przez ekstraklasowy Raków Częstochowa, gdzie został zaproszony na testy. Gratulujemy i życzymy kolejnych „garści” bramek. Czy to u nas… czy w Ekstraklasie?


Czołówka strzelców ligowych w historii APN Ostrołęka – stan na 09.03.2020:

  1. Dominik Borowiecki – 101 bramek
  2. Radosław Zyśk – 97 bramek (obecnie Jagiellonia)
  3. Kacper Ciecierski – 85 bramek
  4. Kuba Trzciński – 74 bramki
  5. Aleksander Borkowski – 73 bramki (obecnie Jagiellonia)
  6. Kevin Karwowski – 71 bramek (obecnie Narew Ostrołęka)
  7. Adam Zięba – 70 bramek (obecnie Jagiellonia)
  8. Kacper Piórkowski – 58 bramek (obecnie Jagiellonia)
  9. Bartosz Gołaszewski – 55 bramek
  10. Patryk Bielewicz – 53 bramki (obecnie trenuje sztuki walki)

 

Opracowanie: Tomasz Mrozek z pomocą Jacka Dębskiego.