2007: Turniej im. W. Smolarka

W dniach 18-19 listopada 2017 roku drużyna APN Ostrołęka rocznik 2007 uczestniczył w Ogólnopolskim Halowym Turnieju Piłki Nożnej im.W. Smolarka w Iłowie. Pierwszy raz gościliśmy w tej miejscowości i trzeba przyznać że turniej pod względem organizacyjnym i sportowym stał na wysokim poziomie. W pierwszym meczu turnieju spotkaliśmy się z drużyną AP Sokół Działdowo i wygraliśmy zdecydowanie 6:0 (bramki: J. Kruczyk – 2; K. Żebrowski – 1; A. Krystkowicz – 1; D. Skorupski – 1; F. Zaręba – 1 ).

Wydawało się, że po dobrym początku w następnych spotkaniach będziemy się prezentować równie dobrze. Niestety drugi mecz to zimny prysznic na nasze podpalone głowy. Pomimo przewagi przegrywamy 1:0 z zespołem Królewscy Płock. Następnie spotykamy się ze Spartą Brodnica. Jak się później okazało ten mecz był początkiem serii dreszczowców jakie sobie zafundowaliśmy w tym turnieju. Po szybkim objęciu prowadzenia 4:0 (bramki: F. Zaręba – 2; D. Skorupski – 2) stanęliśmy i myśleliśmy że już wygraliśmy a do końca gry było jeszcze dużo czasu. Przeciwnik strzelił nam 3 bramki i końcówka była nerwowa, jednak szczęśliwie utrzymaliśmy wynik ostatecznie wygrywając 4:3. Ostatni pojedynek w pierwszym dniu turnieju przegrywamy gładko 3:0 z Wkrą Działdowo. To sprawiło, że zajęliśmy 3 miejsce w swojej grupie i w drugim dniu turnieju pierwszym naszym przeciwnikiem był drugi zespół grupy B Stomil Olsztyn. Dobrze rozpoczęliśmy spotkanie ze Stomilem. prowadziliśmy nawet 1:0 (bramka F. Zaręba ), jednak wraz z upływem minut przeciwnik zaczął zdecydowanie nam „odjeżdżać” i przegraliśmy 5:1.

Porażka oznaczała że następny mecz czekał nas z Mławianką Mława. Zwycięzca spotkania miał możliwość gry o 5 miejsce w całym turnieju,natomiast przegrany grał o 7 miejsce. W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2 (A. Stolarczyk – 2 ) i o tym kto będzie grał o 5 miejsce zadecydowały rzuty karne. W karnych przegraliśmy 4:3 i w meczu o 7. miejsce zmierzliśmy się ze Spartą Brodnica. Po 20 minutach znowu remisujemy tym razem 1:1 (bramka A. Krystkowicz), w karnych szczęście uśmiecha się do nas i wygrywamy 5:4 zajmując w turnieju 7. miejsce.

Skład: A. Mierzejewski; A. Dovgosheya; A. Stolarczyk; A. Krystkowicz; D. Skorupski; K. Żebrowski; J. Kruczyk; J. Walewski; F. Zaręba; K. Mieczkowski; B. Bałas; B. Grądzki.

Relacjonował trener Jacek Żylak

GALERIA