Turniej w Ząbkach

Turniej w  Ząbkach rozpoczęliśmy od losowania krajów jakimi były przez cały turniej poszczególne drużyny (były to Mini Mistrzostwa Europy 2012). Losował trener Truszkowski. Los przydzielił nam reprezentowanie drużyny Szwecji. Mieliśmy więc w grupie Ukrainę (Polonia Warszawa), Anglię (Unia Warszawa II) oraz Francję (Pogoń Siedlce).
Rywalizację rozpoczęliśmy od meczu z Ukrainą na stadionie w Poznaniu. W ten przeraźliwie zimny dzień (dobrze że bezdeszczowy), chłopcy potrzebowali trochę czasu na dobre wejście w mecz. Od razu na początku widać było co będzie sprawiało im największą trudność. Trudnością tą była naturalna płyta boiska. Trenujemy na sztucznej nawierzchni, a tam piłka zupełnie inaczej się zachowuje niż na boisku naturalnym. Ale i z tym nasi zawodnicy sobie doskonale poradzili. Z tego dosyć słabego widowiska wychodzimy obronną ręką wygrywając pierwszy mecz 3:1 po bramkach Radka Zyśka, Michała Sendrowskiego oraz Kevina Karwowskiego.

Po krótkim odpoczynku czekał nas ciężki bój z Anglią. Jak się później okazało mecz ten należał do tych z kategorii meczów walki. Po paru dobrych okazjach drużyny Anglii nasza drużyna przejmuje inicjatywę i stwarza kilka dogodnych sytuacji do strzelenia bramki. Brakuje jednak skuteczności pod bramką przeciwnika. W końcówce meczu po doskonałej zespołowej akcji jedyną bramkę meczu strzela niezawodny ?reprezentant Szwecji? Radek Zyśk i wygrywamy 1:0. Daje nam to pewne wyjście z grupy do ćwierćfinałów z pierwszego miejsca w grupie, gdyż co rzadko się zdarza drużyna Francji nie dojechała na Mistrzostwa Europy 🙂

W ćwierćfinale spotykamy się z drużyną Irlandii (Dolcan Ząbki). Pewne zwycięstwo i wreszcie dobra gra całego zespołu daje nam awans do półfinału. Ale po kolei. Bardzo dobry początek w wykonaniu Szwedów owocuje szybko strzelonymi bramkami przez Piotrka Madraka, Radka Zyśka i Michała Sendrowskiego, prowadzimy 3:0 do przerwy. Troszeczkę gorszy początek drugiej połowy od razu wykorzystują przeciwnicy strzelając nam bramkę kontaktową. Szybka reakcja trenerów i gra wraca do normy. Warto nadmienić że od chwili stracenia bramki drużyna Irlandii nie oddała już żadnego strzału na naszą bramkę. A my i owszem. Wspaniałe minuty rozgrywa nominalny obrońca Olek Jarguz – strzelając 3 wyśmienite bramki ustala wynik spotkania na 6:1 dla Szwecji.

W półfinale czekała na nas już drużyna Danii (Unia Warszawa I). Drużyna zdecydowanie najlepsza w całym turnieju. Zaczynamy… Delikatna przewaga Duńczyków zaznaczyła się od początku meczu. Niestety błędy naszej drużyny i tracimy dwie bramki. Nie podłamuje to naszych zawodników i po najładniejszej akcji w wykonaniu całej drużyny bramkę na 1:2 strzela Kevin Karwowski. Końcówka pierwszej połowy to dominacja Szwedów. Nie wiadomo jak potoczył by się dalej mecz gdyby w sytuacji sam na sam Kevin Karwowski trafił do sieci. Niestety tylko poprzeczka i do przerwy 1:2. Po przerwie to już wyraźna przewaga naszych rywali. Oddajemy całkowicie pole walki, nie skoncentrowani, niedokładni i chyba już trochę zmęczeni tracimy kolejne bramki i przegrywamy półfinał. Pozostaje mecz o trzecie miejsce z ekipą Włoch (SEMP Warszawa).

W tym miejscu należy pochwalić postawę całego zespołu, który podszedł do meczu odpowiednio skoncentrowany i nie pamiętając o porażce w półfinale dzielnie walczył o brązowe medale. Nawet przez chwilę wynik meczu nie był zagrożony, a popisową partię rozgrywał Michał Sendrowski strzelec trzech bramek w tym meczu. Dodatkowo jego rajdy prawym skrzydłem i mocne soczyste strzały na bramkę były okrasą tego spotkania. Do trzech bramek Michała swoje kolejne trafienia dołożyli Radek Zyśk, Kevin Karwowski i Olek Jarguz i mecz kończy się wynikiem 6:1 dla drużyny Szwecji. Mamy brązowe medale! Brawo, brawo i jeszcze raz brawo!

My jako trenerzy chcieliśmy serdecznie podziękować naszym zawodnikom za ogromne serce włożone w każdy mecz na turnieju. Mimo zimna i problemów z dopasowaniem się do murawy, nikt nie narzekał i był maksymalnie skoncentrowany na swoim zadaniu na boisku. Jeszcze raz dziękujemy i gratulujemy.

Mecze rozgrywane były 2×10 min.

Skład naszej drużyny:
1.    Laskowski Jacek
2.    Kułas Filip
3.    Bielewicz Patryk
4.    Jarguz Olek
5.    Zyśk Radek
6.    Sendrowski Michał
7.    Madrak Piotrek
8.    Karwowski Kevin
9.    Szurnicki Seweryn
10.    Trzeciak Szymon
11.    Drozd Damian
12.    Tyszka Krystian

Bardzo dziękujemy rodzicom, przede wszystkim za pomoc w dowiezieniu zawodników na turniej, ale też za pomoc w trakcie trwania całego turnieju. Gratulujemy też wytrwałości na trybunach w tak przeraźliwie zimny dzień! 🙂

Marcin Roman

P.S. Zdjęcia z turnieju dostępne są TUTAJ, a na portalu YouTube można odnaleźć filmiki z Mini Mistrzostw Europy w Ząbkach.