Mazurskie granie rocznika 2010

W miniony weekend 19-21 lutego drużyna APN Ostrołęka z rocznika 2010 wraz z trenerami Cezarym Kowalczykiem i Pawłem Samslem przebywała w Mrągowie na turnieju D&D Sport.

Chłopcy zaprezentowali się z dobrej strony, podejmując walkę z większością zespołów (także ze starszymi rywalami). Poza zasięgiem naszym i większości innych drużyn była tylko czołowa trójka, która praktycznie nie traciła bramek. Można też powiedzieć, że zadecydowaliśmy o zwycięstwie w turnieju, gdyż zremisowaliśmy z drugą drużyną 0-0. Mecze trwały aż po 25 minut, a było ich łącznie po 9 na klub, więc można było sporo sobie pograć.

Było to też ciekawe doświadczenie, bo w turnieju graliśmy składami dziewięcioosobowymi, natomiast w lidze jeszcze przez pół roku grać będziemy po siedmiu. Wyprzedzamy jednak fakty i już teraz uczymy się nowego systemu.

Poza tym, trafiliśmy do Mrągowa jeszcze przed powrotem obostrzeń do województwa warmińsko-mazurskiego, więc dane nam było także skorzystać z rekreacji w postaci aquaparku, gdzie chłopcy regenerowali się po ciężkim dniu na boiskach.

Kadra na turniej: Lewandowski Konstanty (nagroda dla najlepszego zawodnika naszej drużyny), Korzeniecki Szymon, Załęski Jakub (kapitan), Dobek Aleksander, Dobek Wiktor, Nowakowski Patryk, Grzeszczyk Juliusz, Zyśk Patryk, Domański Michał (bramkarz), Piątek Filip, Domurad Paweł, Bakuła Aleksander, Kamiński Stanisław, Wasilewski Bartosz.

Bramki dla nas:
Po 2 – Lewandowski i Grzeszczyk; po 1 – Bakuła, Nowakowski, Załęski.

Kolejność końcowa: 1. Hattrick Białystok (22 punkty), 2. UKS Irzyk Warszawa (21), 3. Gol Brodnica (20), 4. Młode Talenty Toruń (19), 5. Mazovia Rawa Mazowiecka (13), 6. AP Waleczni (11), 7. APN Ostrołęka (11), 8. Torpedo Mokotów (7), 9. Królewscy Płock (3), 10. Canarinhos Skórzewo (0).