Unia wygrała w naszym turnieju

W sobotę 28 maja 2011 roku odbył się turniej piłki nożnej chłopców z rocznika 2003 i młodsi organizowany przez Ostrołęcką Akademię Piłki Nożnej. Na turnieju stawiło się 7 drużyn, gdyż ekipa z Wesołej prawdopodobnie zapomniała o turnieju. Pomimo tego turniej rozpoczął się zgodnie z planem od odprawy trenerów w sali konferencyjnej hotelu MOSiR. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy. Ustalono iż grupa, w której były 3 drużyny rozgrywa swoje mecze 2×10 min, natomiast grupa 4-ro drużynowa 1×15 min.

Już pierwsze mecze pokazały że turniej będzie bardzo zacięty oraz że będzie trzymał w napięciu do ostatnich minut meczu finałowego. W rozgrywkach grupowych królowały drużyny Unii Warszawa i Legii Warszawa, które to wygrały wszystkie mecze i pewnie awansowały do gier finałowych. Nasi chłopcy na tym etapie gier nie spisali się rewelacyjnie nie strzelając ani jednej bramki. Zabrakło doświadczenia i ogrania turniejowego, co było widać w innych drużynach. Stres przed występem na własnych obiektach sparaliżował zupełnie naszych zawodników. Jadąc na obiad po rozgrywkach grupowych mieliśmy nadzieję, iż najgorsze już za nami, choć przyjdzie zmierzyć się z najlepszą drużyną grupy B, czyli Legią Warszawa.

Dając odpoczynek dzieciakom po posiłku, zorganizowano turniej dla trenerów. Polegał on na celnym trafieniu do bramki z powietrza z przeciwnego pola karnego boiska wytyczonego dla dzieci. Bezkonkurencyjny okazał się trener Legii Warszawa – Łukasz Winek.

O godzinie 15 wznowiliśmy turniej. I jak się okazało przerwa wpłynęła mobilizująco na naszych chłopców. Przez większą część meczu potrafiliśmy przeciwstawić się Legii Warszawa strzelając 2 bramki za sprawą Piotra Szlachetki i Seweryna Szurnickiego, doprowadzając tym samym do wyniku 3-2! Niestety lepsi fizycznie chłopcy z Warszawy w końcówce przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W innych meczach niepodzielnie panowała drużyna Unii Warszawa, wygrywając pewnie wszystkie mecze dotarła do finału, gdzie czekała już Legia. Finał to dwa oblicza dwóch drużyn. Do przerwy prowadzenie Unii 4-0 i wydawało się że nic złego dla tej drużyny stać się nie może. Tymczasem młodzi zawodnicy Legii szybko doprowadzili do wyniku 4-3 i mecz trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Ostatecznie jednak zasłużenie turniej wygrywa Unia Warszawa. Drugie miejsce dla Legii Warszawa a trzecie dla Marcovii Marki.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został zawodnik Legii Warszawa – Oliwier Marczuk.
Najlepszym strzelcem turnieju został zawodnik Unii Warszawa – Piotr Krajewski.
Najlepszym bramkarzem turnieju został zawodnik UKS Białe Orły Warszawa – Krystian Michalski.
Każda drużyna otrzymała puchar za udział w turnieju. Mottem tego turnieju było hasło: „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą

Drużyny za pierwsze miejsce otrzymały torby sportowe, za drugie miejsce plecaki a za trzecie małe piłeczki. Dodatkowo każdy zawodnik biorący udział w turnieju otrzymał piłkę.

Drużyny biorące udział w turnieju:

  • APN Ostrołęka
  • Narew Ostrołęka
  • Legia Warszawa
  • Unia Warszawa
  • Białe Orły Warszawa
  • Marcovia Marki
  • Olimpia Elbląg

Główny sponsor turnieju ENERGA SA oraz ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA
Patronat medialny nad turniejem przejął Tygodnik Ostrołęcki
Turniej wspomogli również:
LUS-AR, SPAW-MECH, LIDER, EL-SAM, AGRO-METAL, Capital Service, Inter-Bud-Pol, WASPOL SA.

Skład naszej drużyny:
1.    Bielewicz Patryk
2.    Laskowski Jacek
3.    Szymańczak Mateusz
4.    Sadłowski Hubert
5.    Szlachetka Piotr
6.    Szurnicki Seweryn
7.    Prusiński Patryk
8.    Jarguz Olek
9.    Golan Mateusz
10.    Karwowski Kevin
11.    Wiechowski Nikodem
12.    Dawid Damian
13.    Majewski Kuba
14.    Mierzejewski Łukasz

Strona główna » Unia wygrała w naszym turnieju » APN CUP 2011 (28.05.2011)
apncup11_1.jpg
apncup11_1.jpg
apncup11_2.jpg
apncup11_2.jpg
apncup11_3.jpg
apncup11_3.jpg
apncup11_4.jpg
apncup11_4.jpg
apncup11_5.jpg
apncup11_5.jpg
apncup11_6.jpg
apncup11_6.jpg
apncup11_7.jpg
apncup11_7.jpg