Turniej APN CUP 2013

Turniej wieńczący sezon 2012/2013 – APN CUP 2013. Dwanaście mocnych zespołów, a wśród nich dwie ekipy APN Ostrołęka. Od wczesnego poranka przygotowania idą pełną parą. Chodzi tu głównie o trenerów i rodziców pomagających w organizacji turnieju (jak co roku 🙂 ).  Od godziny 9:00 zaczynają się zjeżdżać ekipy. Spore zamieszanie, ale jakoś dajemy sobie radę. Pierwsze mecze ruszają o 10:00. Rozgrywamy je równolegle na dwóch boiskach.


cup-apn1

Spotkania APN I

Mecz pierwszy to spotkanie z TALENT Białystok. Bardzo solidna drużyna, grająca piłką i stwarzająca sobie dużo doskonałych sytuacji podbramkowych. Jednak w tym meczu jesteśmy równorzędnym rywalem. Ostro i konsekwentnie w obronie, składnie i szybko w ataku. Jeden z takich ataków przynosi nam bramkę. Po podaniu Radka Zyśka sam na sam z bramkarzem Talentu wychodzi Kevin Karwowski. Pięknym plasowanym strzałem pokonuje bramkarza rywali. 1:0 i mało czasu do końca meczu. Rozsądnie bronimy się przed atakami Białostoczan i nie pozostajemy dłużni wyprowadzając kontry groźne dla rywala. Do końca meczu nic się nie zmienia, wygrywamy 1:0.

W drugim pojedynku mierzymy się z drużyną Football Academy Żuromin. Zespół wyraźnie najsłabszy w naszej grupie. Dlatego też podstawowy skład APN Ostrołęka gra przez 3 minuty i wchodzą zmiennicy. Przez 3 min. strzelamy 2 bramki. Ich autorami są: Radek Zyśk oraz Piotrek Madrak. Gra toczy się wyłącznie na połowie rywali czego efektem są kolejne bramki. A strzelają je Kevin Karwowski oraz debiutujący na turnieju w Akademii Konrad Drężek. Pewne zwycięstwo 4:0 i cieszymy się z 6 pkt.

 Niestety kolejny mecz nasi zawodnicy jakby przespali. Każdy zawodnik próbował indywidualnych akcji, brak było akcji zespołowych. Może to był efekt poprzedniego spotkania! Nie było czasu się nad tym zastanawiać. Turniej toczył się szybko, a losy poszczególnych drużyn zmieniały się z minuty na minutę. Tracimy bramkę po dość przypadkowej akcji przeciwnika. Mimo iż przeciwnik nie stwarza sytuacji do strzelenia bramek, to my nie zostajemy dłużni, brak strzałów, akcji no i co za tym idzie bramek. W końcówce tracimy kolejnego gola i cały mecz przegrywamy 0:2. Najsłabszy mecz w tym turnieju – niestety.

Kolejny pojedynek to APN Ostrołęka kontra Jagiellonia Białystok. W tym meczu nie brakowało naszym chłopcom okazji do strzelenia gola i jedną z nich wykorzystali. Pech chciał że była to nasza bramka :(. Strzelamy bramkę samobójczą w meczu, w którym przeciwnik nie oddaje nawet strzału. My w tym meczu oddajemy ich sporo. Groźnie strzelają Radek Zyśk, Kevin Karwowski czy Hubert Sadłowski. Wszystkie te strzały mijają bramkę lub instynktownie broni bramkarz Jagi. Najlepszą okazję marnuje nie wiedzieć jak, Piotrek Madrak, strzał do pustej bramki wybija jeszcze obrońca. Myślę że gdyby były większe bramki to bramka padła by na pewno :(. Do końca meczu nie umiemy już przełamać niemocy strzeleckiej. Przegrywamy 0:1. Jesteśmy w bardzo ciężkiej sytuacji w grupie. Musimy wygrać z Polonią Warszawa i to (może) da nam awans do pierwszej 4 turnieju.

DSC_0535

 Kolejny mecz o życie przed APN-m. Chyba nasi młodzi zawodnicy bardzo lubią grać mecze o wszystko, bo był to kolejny bardzo dobry mecz całej drużyny. Po dwóch meczach bez zdobycia choćby honorowego trafienia, wreszcie strzelamy bramkę. Jej strzelcem jest Radek Zyśk. Bardzo mądrze gramy w defensywie, nie pozwalając przeciwnikowi rozwinąć skrzydeł. 2 minuty do końca. Akcja prawą stroną naszej drużyny, dokładne dogranie do Olka Jarguza. Ten długo się nie zastanawiając mocnym uderzeniem z woleja pokonuje bramkarza Polonii. 2:0 dla APN i możemy świętować awans do półfinału. Choć po wielu mękach uff…

W półfinale spotykamy się ze złożoną z wielu doskonałych indywidualności drużyną  C-OOZPN. Walka, nieustępliwość i duże już zmęczenie to pokrótce przebieg meczu. Staramy się grać piłką, choć nie udaje się stworzyć wielu sytuacji podbramkowych, gra nie wygląda najgorzej. Niestety przydarzają się błędy w ustawieniu defensywy. Po takich błędach tracimy 3 bramki. Długa piłka od obrońców, która przechodzi nad głowami naszych defensorów, do niej dopada szybki jak wiatr napastnik rodem z Szelkowa i katuje naszą drużynę. Trzy identyczne błędy i trzy bramki. Mogliśmy stracić tych bramek więcej lecz na posterunku dobrze dysponowany Krystian Marciniak – najlepszy bramkarz turnieju. 3:0 dla kadry C-O OZPN i gramy o 3. miejsce. Ponownie rywalem jest Jagiellonia.

DSC_0553

 Przebieg meczu o 3. miejsce ma zgoła inne oblicze niż mecz grupowy z tą drużyną. Szybko strzelamy bramkę – Radek Zyśk. Sytuacji pod bramką rywali w brud, mecz toczy się głównie na połowie rywali. I feralna ostatnia minuta meczu. Aut dla rywali. Brak krycia jednego z obrońców, ograny następny z obrońców i w sytuacji sam na sam tracimy bramkę. Z wygranego meczu robią się dodatkowe emocje. Rzuty karne. Po trzech zawodników wyznaczonych do strzelania. Pierwszy podchodzi Radek Zyśk. Strzał pewny i prowadzimy 1:0. Jaga ze swojej strony również trafia do siatki. Kolejnym zawodnikiem APN-u jest Patryk Bielewicz i niestety pudłuje, nie trafia w bramkę. A Jaga trafia i przegrywamy 1:2. Do piłki podchodzi Kevin Karwowski. Podobny strzał jak Patryka, nie celny i Jaga wygrywa w karnych brązowe medale. Ostatecznie zajmujemy 4. miejsce.

Wyniki spotkań APN I:

APN – Talent Białystok 1:0
APN – FA Żuromin 4:0
APN – Żyrardów 0:2
APN – Jagiellonia II Białystok 0:1
APN – Polonia Warszawa 2:0
APN – C-O OZPN 0:3
APN – Jagiellonia II Białystok 1:1 k. 1:2

Strzelcy bramek:

Radek Zyśk – 3
Kevin Karwowski – 2
Olek Jarguz – 1
Konrad Drężek – 1
Piotrek Madrak – 1

Drużyna w składzie:
1. Jacek Laskowski
2. Krystian Marciniak
3. Patryk Bielewicz
4. Olek Jarguz
5. Kevin Karwowski
6. Hubert Sadłowski
7. Radek Zyśk
8. Michał Sendrowski
9. Kacper Niedźwiecki
10. Piotrek Madrak
11. Ando Petrosjan
12. Mateusz Majbański
13. Konrad Drężek

Gratuluję czwartego miejsca, choć serce i umysł chciały by gratulować troszkę wyższej lokaty. Ale nie narzekajmy, jesteśmy wciąż w czołówce. Nie odstajemy od najlepszych drużyn w Polsce, co pokazały dwa ostatnie turnieju. Pracy jest mnóstwo. Jakiej i pod jakim kątem, to pozostawmy trenerom. Konieczna jest zmiana stylu i systemu gry na bardziej agresywny i stanowczy. Więcej pracy nad szybkością i zwrotnością. Uważam, że tego nam brakowało nie tylko na tym turnieju.

cup-apn2

Spotkania APN II

Troszkę mniej można powiedzieć o meczach drugiej drużyny APN Ostrołęka. A to z tego powodu, iż nie mogłem uczestniczyć we wszystkich meczach tej drużyny z powodu braku czasu „redaktora”. Krótko podsumowując występ „dwójki” można powiedzieć, że chłopcy naprawdę starali się grać w piłkę. I mimo porażek momentami pokazali taki football, jaki my trenerzy chcemy oglądać. Zapłacili frycowe, ale większość zawodników było z rocznika 2004 i 2005, więc nic w tym dziwnego. Na zakończenie turnieju zwyciężyli po rzutach karnych, więc jedno zwycięstwo mają na swoim koncie. Drużyna zaprezentowała się walecznie i całkiem nieźle piłkarsko. Na tych chłopców przyjdzie jeszcze czas w piłkarskim światku.

 Zagraliśmy m.in. z: Jagiellonią Białystok I, C-OOZPN, Varsovią Warszawa, Dolcanem Ząbki, PONCIO Lidzbark, Akademią Piłkarską Żyrardów oraz FA Żuromin.

DSC_0477

 Drużyna w składzie:
1. Filip Kułas
2. Kacper Stepnowski
3. Szymon Trzeciak
4. Damian Drozd
5. Wiktor Piaściński
6. Daniel Nowosielski
7. Wiktor Krupka
8. Kuba Dmochowski
9. Kuba Raichenbach
10. Mieszko Grodzki
11. Seweryn Szurnicki
12. Maciek Kułas
13. Maciek Kubeł
14. Krystian Tyszka
15. Adaś Zięba

Gratulujemy postawy na boisku, choć nad paroma ważnymi elementami musimy jeszcze troszkę popracować.

Dziękujemy wszystkim drużynom uczestniczącym w turnieju APN CUP 2013, które stworzyły niezapomniane widowisko i atmosferę na boisku. Dzięki za wylany pot i walkę w każdym meczu.

 Serdeczne dzięki dla sędziów tych zawodów. Bez zarzutu prowadzący spotkania – Pan Paweł Samsel, Pan Sebastian Załęski oraz Pan Łukasz Ryfa, zasłużyli na słowa uznania. Bo kto jak nie oni musieli świecić facjatą przez 8 godzin na gigantycznym słońcu i jeszcze podejmować dobre decyzje?! Ich twarze po turnieju nie odróżniały się od koloru wozów strażackich, które wjechały tuż po zawodach na stadion 🙂 Jeszcze raz dzięki!

Dziękujemy wszystkim sponsorom:

  • ENERGA SA
  • ENERGA Elektrownie Ostrołęka SA
  • EL-SAM
  • Capital Service właściciel marki KREDYT OK
  • Transport Rębowski
  • LUS-AR
  • AGG
  • Perfect CUT
  • Investbud
  • Interbud-pol

Patronat nad turniejem objął Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka Dariusz Maciak.
Patronat medialny: Tygodnik Ostrołęcki, moja-ostroleka.pl

DSC_0510

Najlepszy strzelec turnieju: Jakub Tyska (10 goli, COOZPN)
Najlepszy bramkarz: Krystian Marciniak (APN Ostrołęka)
Najlepszy zawodnik: Błażej Żero (Jagiellonia Białystok)

Klasyfikacja końcowa (czołówka): 1. COOZPN, 2. Jagiellonia I Białystok, 3. Jagiellonia II Białystok, 4. APN Ostrołęka I.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli w organizacji całego turnieju – Pani Joannie Kułas, trenerom, spikerom, Pani Monice Bartkowskiej i wszystkim, o których akurat w ty momencie zapomniałem (choć jak widzicie starałem się pamiętać o wszystkich :-)).

I na koniec myślę, że nikogo nie zdziwią podziękowania dla wspaniałych rodziców, którzy nie bacząc na trudy piątkowej nocy ( 🙂 ) z samego rana stawili się w komplecie i po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Zapewne każda drużyna uważa, że rodzice w danej drużynie są najlepsi, ale ja w takim razie chciałbym zapytać  – czy widzieliście pracę i pomoc rodziców  APN-u?

Drodzy rodzice, w imieniu Zarządu, działaczy i trenerów:

WIELKIE DZIĘKI!

I pamiętajcie o tym o czym nie pozwalamy wam zapomnieć na co dzień:

TO WY TWORZYCIE TĄ AKADEMIĘ. BEZ WAS NIE MIAŁO BY TO NAJMNIEJSZEGO SENSU!!!

———————————-

apncup2013_001.jpg
apncup2013_001.jpg
apncup2013_002.jpg
apncup2013_002.jpg
apncup2013_003.jpg
apncup2013_003.jpg
apncup2013_004.jpg
apncup2013_004.jpg
apncup2013_005.jpg
apncup2013_005.jpg
apncup2013_006.jpg
apncup2013_006.jpg
apncup2013_007.jpg
apncup2013_007.jpg
apncup2013_008.jpg
apncup2013_008.jpg
apncup2013_009.jpg
apncup2013_009.jpg
apncup2013_010.jpg
apncup2013_010.jpg
apncup2013_011.jpg
apncup2013_011.jpg
apncup2013_012.jpg
apncup2013_012.jpg
apncup2013_013.jpg
apncup2013_013.jpg
apncup2013_014.jpg
apncup2013_014.jpg
apncup2013_015.jpg
apncup2013_015.jpg
apncup2013_016.jpg
apncup2013_016.jpg
apncup2013_017.jpg
apncup2013_017.jpg
apncup2013_018.jpg
apncup2013_018.jpg
apncup2013_019.jpg
apncup2013_019.jpg
apncup2013_020.jpg
apncup2013_020.jpg
apncup2013_021.jpg
apncup2013_021.jpg
apncup2013_022.jpg
apncup2013_022.jpg
apncup2013_023.jpg
apncup2013_023.jpg
apncup2013_024.jpg
apncup2013_024.jpg
apncup2013_025.jpg
apncup2013_025.jpg
apncup2013_026.jpg
apncup2013_026.jpg
apncup2013_027.jpg
apncup2013_027.jpg
apncup2013_028.jpg
apncup2013_028.jpg
apncup2013_029.jpg
apncup2013_029.jpg
apncup2013_030.jpg
apncup2013_030.jpg
apncup2013_031.jpg
apncup2013_031.jpg
apncup2013_032.jpg
apncup2013_032.jpg
apncup2013_033.jpg
apncup2013_033.jpg
apncup2013_034.jpg
apncup2013_034.jpg

 

Relacjonował: trener Marcin Roman
Fotografował: admin Tomek Mrozek 🙂