Orlicy tuż za podium na Mazury Cup

W piątek, sobotę i niedzielę rocznik 2010 naszej Akademii brał udział w turnieju Mazury Cup 2020, rozgrywanym w Mrągowie. Chłopcy dowodzeni przez trenerów Pawła Samsla i Cezarego Kowalczyka zajęli czwarte miejsce, po rzutach karnych. Na całym turnieju w regulaminowym czasie przegrali tylko jeden mecz, z tryumfatorami imprezy, zespołem z Wieliszewa.

Trenerzy zadowoleni byli z warunków i organizacji turnieju, cieszyła ich też gra zespołu. APN zajął w swojej grupie pierwsze miejsce ex-aequo z Walecznymi Olszewo-Borki, zdobywając dokładnie taką samą liczbę punktów oraz bramek, tracąc także taką samą liczbę bramek. Jako, że w meczu bezpośrednim padł remis, organizatorzy zarządzili konkurs rzutów karnych, który wygrała 2-0 drużyna rywali. W pozostałych meczach grupowych nie było wątpliwości, kto jest lepszy, a nasz zespół wygrał je 12-1 i 12-0.

W ćwierćfinale pokonaliśmy Zdrój Ciechocinek 4-1. Półfinał był zaś jednostronnym starciem z FDA Wieliszew, gdzie zwycięzcy turnieju wypunktowali nas 5-0. Pozostał nam mecz o trzecie miejsce, gdzie los skojarzył nas znów z Walecznymi Olszewo-Borki (przegrali z Pogonią Łapy). No i znów w regulaminowym czasie gry był bezbramkowy remis, chociaż przeważała nasza drużyna. W karnych tym razem przegraliśmy 1-2, co oznaczało, że wrócimy do domu z medalami za czwarte miejsce. A, no i z bardzo ładnym zdjęciem w ramce i dobrymi wspomnieniami 🙂 

Uzupełniając relację dodamy z kronikarskiego obowiązku, że w finale zespół FDA Wieliszew pokonał Pogoń Łapy 4-2.

Rezultaty

Grupa A
1. FDA Wieliszew – 9 punktów, bramki 18-8
2. Pogoń Łapy – 6 punktów, bramki 9-7
3. Zdrój OSiR Ciechocinek – 3 punkty, bramki 9-12
4. Akademia Junior Ełk – 0 punktów, bramki 8-17

Grupa B
1. Waleczni Olszewo-Borki – 7 punktów, bramki 26-3
2. APN Ostrołęka – 7 punktów, bramki 26-3
3. DSPN Lipno – 3 punkty, bramki 6-26
4. Zdrój OSiR Ciechocinek II – 0 punktów, bramki 5-31

Klasyfikacja końcowa:

1. FDA Wieliszew
2. Pogoń Łapy
3. Waleczni Olszewo-Borki
4. APN Ostrołęka
5. DSPN Lipno
6. Zdrój OSiR Ciechocinek
7. Zdrój OSiR II Ciechocinek
8. Akademia Junior Ełk

Wyniki APN

vs Waleczni Olszewo-Borki 2-2 k., 0-2
vs Zdrój II Ciechocinek 12-1
vs DSPN Lipno 12-0
(ćwierćfinał) vs Zdrój Ciechocinek 4-1
(półfinał) vs FDA Wieliszew 0-5
(o 3. miejsce) vs Waleczni Olszewo-Borki 0-0, k. 1-2

Kadra na turniej: Michał Domański, Maciej Wilczek, Jakub Załęski, Igor Gajda, Aleksander Dobek, Filip Piątek, Julian Grzeszczyk,  Bartosz Wasilewski, Paweł Domurad, Stanisław Kamiński, Konstanty Lewandowski, Aleksander Bakuła i Adam Mądrzak.
Trenerzy: Paweł Samsel, Cezary Kowalczyk.


Minigaleria: