Za nami eliminacje APN Orlik Cup

W sobotę i niedzielę 26-27 września na orliku przy Szkole Podstawowej nr 6 rozgrywane były eliminacje turnieju APN Orlik Cup, który tym razem przygotowaliśmy w formule trzech dni gier. Po trzy najlepsze zespoły z soboty i niedzieli (grupy A i B) awansowały do finałów, które rozegramy w październiku.

Zabawa z piłką była przednia, pomimo iż tuż przed turniejem wycofały się UKS Narew Ostrołęka i Korona Ostrołęka (wcześniej także Czerwin i Myszyniec, ale na ich miejsce było więcej czasu na znalezienie zastępstwa). Z tego powodu do stawki drużyn dołączyła druga ekipa z Przasnysza. Wyniki meczów podawaliśmy na bieżąco na turnieju, jednak nie są one najważniejsze (szczególnie, że to tylko eliminacje). Drużyny, które nie zakwalifikowały się do turnieju finałowego nagrodziliśmy dyplomami i pucharami za udział w imprezie, natomiast finaliści na swoje trofea poczekają do turnieju głównego. Z naszej strony cieszymy się z dobrych występów naszych zespołów, które w komplecie zameldowały się w finale. Obok nich, awans uzyskały drużyny Jantaru Ostrołęka, FDP Ostrów Mazowiecka i MKS-u Przasnysz.

Turniej przeprowadzony został w kategorii rocznika 2010, chociaż udział brali chociażby nasi młodsi koledzy z rocznika 2011. Z kolei  trochę starsze od stawki były dziewczęta – „Jantarki”. Drużyny APN Ostrołęka prowadzili trenerzy Paweł Samsel i Cezary Kowalczyk. Sędziowali panowie Wargulewski i Dobkowski. Pomimo deszczowej pogody drugiego dnia, już wiemy, że turniej spełnił swoje zadanie – był udanym przetarciem turniejowym młodych grup zawodników.

Za pomoc w organizacji turnieju dziękujemy Kasi Gołaszewskiej, Jackowi Borkowskiemu i Jackowi Dębskiemu oraz… wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w przygotowanie turnieju! Bardzo, bardzo dziękujemy!

Klasyfikacje końcowe eliminacji
Grupa A (sobota)
 1. APN Ostrołęka
 2. Jantar Ostrołęka
 3. Football Dreams Passion Ostrów Mazowiecka
 4. Lider Łomża
 5. FC 2012 Różan
Grupa B (niedziela)
 1. APN II Ostrołęka
 2. APN III Ostrołęka – rocznik 2011
 3. MKS Przasnysz
 4. MKS II Przasnysz
 5. Błękitni Nowa Wieś

Do finałów awansowały po trzy najlepsze zespoły z eliminacji.

Sponsorzy:
 • Miasto Ostrołęka
 • Drukarnia A-Z Color w Antoniach
 • Sklep Delicja Ostrołęka
Minigaleria

fot. Jacek Borkowski

Więcej zdjęć dostępnych jest TUTAJ.

Pierwszy zespół APN Ostrołęka. Stoją od lewej: trener Cezary Kowalczyk, Igor Gajda, Jakub Załęski, Michał Domański, Aleksander Bakuła, Julian Grzeszczyk, trener Paweł Samsel. Dolny rząd od lewej: Filip Piątek, Aleksander Dobek, Błażej Bakuła (rocznik 2013), Paweł Domurad, Konstanty Lewandowski. Grał także Maciej Wilczek.


APN II Ostrołęka. Stoją w górnym rzędzie trenerzy Kowalczyk i Samsel. Środkowy rząd od lewej: Bartosz Hryniewski, Szymon Korzeniecki, Patryk Nowakowski, Stanisław Kamiński, Szymon Tabor, Dominik Kalinowski. Dolny rząd od lewej: Adam Mądrzak, Patryk Zyśk, Bartosz Wasilewski, Gabriel Zera, Ksawery Gaszewski.