Świetna zabawa a puchar zostaje u nas!

Zmienna pogoda panowała w niedzielę 29 września, kiedy przyszło nam rozgrywać pierwszą edycję turnieju APN Orlik Cup dla dziesięciolatków. Najpierw postraszyły nas uparcie kapiące krople deszczu, potem na szczęście wyszło słońce i nie opuściło nas już do zakończenia zabawy. Orlik Cup jest naszą nową inicjatywą dla 10-latków. Rok temu zaczęliśmy rozgrywać zimowy turniej na hali dla 9-latków (Winter Cup), natomiast naszą sztandarową imprezą, jest przeprowadzony już 9 razy APN Cup dla 11-letnich zawodników. W tamtym turnieju zapraszamy już zespoły z kilku województw, licząc na jak najwyższy poziom i ciekawe sprawdziany dla naszych młodzików. Orlik Cup ma w zamyśle ułatwić start drużynom dwa lata młodszych chłopców. Zarówno naszym, jak i lokalnym ekipom. Tę specyfikę było widać na niedzielnym turnieju – łatwo można było odróżnić, którzy zawodnicy mają za sobą już nawet kilka lat treningów, a którzy za piłką zaczęli poważniej biegać miesiąc temu. Po zakończeniu dzisiejszego grania, tylko utwierdziliśmy się w tym, że takie turnieje są młodzieży bardzo potrzebne.

Sportowo szybko okazało się, że pierwsze skrzypce odgrywać będą zespoły APN Ostrołęka (trener Piotr Żebrowski) i Walecznych Olszewo-Borki (trener Marcin Truszkowski, dawniej związany z naszą Akademią). Z dobrej strony pokazała się także pierwsza drużyna Kurpiowskiej Akademii Sportowej, będąca mieszanką dotychczasowych zawodników Kurpika Kadzidło i nowych twarzy. Zawodnicy KAS przegrali tylko dwa mecze, z wymienionymi rywalami, będąc jednak pogromcami reszty zespołów. W najważniejszym meczu APN pokonał Walecznych 3-0 i z kapitalnym bilansem samych zwycięstw i 27 bramek strzelonych oraz tylko jednej straconej, wygrał turniej. Trener Żebrowski odbierając swój własny medal z rąk wiceprezydenta Ostrołęki Macieja Kleczkowskiego, nie krył zadowolenia. – Cieszę się z postawy moich zawodników, z ich dzisiejszej gry. Mam nadzieję, że ten turniej, pełen udanych zagrań i nagród dla drużyny, będzie punktem zwrotnym dla nas w lidze. Może chłopcy nabiorą więcej wiary w swoje umiejętności i możliwości – powiedział na gorąco trener.

Co do nagród, to ciężko było o inny werdykt, gdy traci się jedną bramkę w całym turnieju i wygrywa spokojnie wszystko, co się da. Zatem najlepszym bramkarzem został Fabian Kurpiewski, najlepszym obrońcą Wojciech Majewski, a królem strzelców Bartłomiej Walczak (10 bramek, a tylko jedną mniej strzelił jego kolega z zespołu, Aleksander Ochenkowski). Wszyscy z APN. Nagrodę dla najlepszego zawodnika dostał z kolei Patryk Głażewski z AP Waleczni Olszewo-Borki.

Co do drugiego zespołu APN, prowadzonego przez trenera Kamila Wiskiego, to poszło mu dobrze. Chłopcy przez większość turnieju zachowywali szanse na drugie, a potem trzecie miejsce, jednak po porażce 1-2 z KAS Kadzidło musieli ustąpić gościom miejsca na podium.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, za wspólną piłkarską zabawę i stawianie razem pierwszych sportowych kroków w wielu wypadkach. Dziękujemy rodzicom rocznika za duży udział w organizacji, za pyszne jedzenie i picie, za walkę z przegrzewającym się czajnikiem. Podziękowania kierujemy także w stronę Jacka Borkowskiego, Jacka Dębskiego, Tomasza Mrozka, Tomasza Niedźwieckiego i Kamila Nowaka, którzy czuwali nad wszystkim podczas trwania turnieju. Podziękowania przesyłamy również w stronę sponsorów: Urzędu Miasta Ostrołęki, oraz firm Drukarnia AZ Color i Eko Energetyka. Sędziował w deszczu – Arkadiusz Wargulewski, sędziował w słońcu – Kamil Rupacz.

Na koniec przedstawiamy tabelę końcową i kilka zdjęć. Więcej trafi do albumu na naszej stronie na Facebooku.

Tabela końcowa:

  1. APN Ostrołęka – 18 punktów, bramki 27-1
  2. Waleczni Olszewo-Borki – 15 punktów, bramki 18-4
  3. KAS Kadzidło – 12 punktów, bramki 10-10
  4. APN II Ostrołęka – 7 punktów, bramki 8-10
  5. Lider Łomża – 6 punktów, bramki 7-11
  6. UKS AP Ostrów Mazowiecka – 4 punkty, bramki 3-16
  7. KAS II Kadzidło – 0 punktów, bramki 0-21

APN Ostrołęka: 1 Fabian Kurpiewski – 2 Bartłomiej Walczak (10 bramek), 5 Wojciech Majewski, 7 Piotr Żebrowski (3 bramki), 8 Jakub Godlewski, 9 Olek Ochenkowski (9 bramek), 10 Adrian Podolak, 11 Emilian Pawlak (1 bramka), 14 Remigiusz Karolak (3 bramki), 15 Patryk Skorupski (1 bramka), 18 Bartosz Nowicki. Trener: Piotr Żebrowski.

APN II Ostrołęka: Mikołaj Rogalski – Bartosz Rakowski, Paweł Drężek (3 bramki), Adam Dźwigała, Ignacy Brodowski, Łukasz Zera, Norbert Brzostek (2 bramki), Igor Rutkowski (1 bramka), Ignacy Wołosz, Michał Zadrożny, Filip Parzych (1 bramka), Miłosz Piersa (1 bramka). Trener: Kamil Wiski.

Tekst: TM. Fotki: Jacek Borkowski