Podsumowanie ligi rocznika 2006

Drużyna rocznika 2006 zakończyła zmagania w lidze ciechanowsko-ostrołęckiej D1 Młodzik (grupa 2).  Nasza drużyna rozegrała 13 spotkań z o tok starszymi rywalami. 8 z tych potyczek wygraliśmy, 2 zremisowaliśmy, a 3 przegraliśmy. Do tego trzy punkty dopisano nam za zwycięstwo walkowerem. W tabeli zajęliśmy drugie miejsce, strzelając 40 bramek i tracąc 19.

Z pewnością trzeba cieszyć się z takiego rezultatu, ale należy też pamiętać, że nie o sam wynik w tym wszystkim chodzi. My trenerzy musieliśmy też patrzeć pod innym kątem. Patrzyliśmy, patrzyliśmy i stwierdziliśmy, że oczywiście zawsze można lepiej, ale w sumie nie ma co narzekać. Chłopcy rozegrali kilka spotkań naprawdę na wysokim poziomie Co ciekawe najlepiej prezentowali się w meczach z teoretycznie najtrudniejszymi rywalami. Momentami naprawdę pękaliśmy z dumy.

Ogólnie w meczach ligowych wystąpiło 24  zawodników (w tym trzech bramkarzy). Ośmiu z nich podzieliło się łupem bramkowym. Najwięcej bramek zdobyli Dominik Borowiecki  – 13 i Kuba Trzciński – 12. Tylko w trzech spotkaniach nie straciliśmy bramki, ale trzeba przyznać, że w przekroju całego sezonu nasza linia defensywna grała solidnie.

Nie będziemy wymieniać naszych dobrych i słabych stron, bo wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, ile jeszcze musimy wylać potu na treningach, aby spełnić swoje marzenia. Z niecierpliwością będziemy wyczekiwać kolejnego sezonu.

Podsumowując, wypada przyznać, że zgłoszenie rocznika 2006 do ligi z drużynami o rok starszymi było bardzo dobrym posunięciem. W każdym meczu trzeba było dać z siebie wszystko, wybiegać, a przede wszystkim podjąć walkę fizyczną, co nie zawsze się udawało. Chłopcy zebrali cenne doświadczenie i przekonali się, że „starszy” i „silniejszy” nie zawsze oznacza „lepszy”.

Trenerzy Cezary Stachowicz i Arkadiusz Roman

 

Kadra według występów:

  • 13 meczów: Dominik Borowiecki (13 bramek), Olaf Radziński (1 bramka);
  • 12 meczów: Bartosz Gołaszewski (4 bramki), Igor Olszewski (2 bramki), Oliwier Stachacz (1 bramka);
  • 11 meczów: Jakub Trzciński (12 bramek), Kacper Blat (2 bramki), Franciszek Jastrzębski (1 bramka), Karol Stolarczyk (bramkarz), Wojciech Dymarczyk, Borys Ciężar;
  • 10 meczów: Szymon Popielarz, Tymon Tadrzak;
  • 8 meczów: Kacper Drężek (bramkarz);
  • 7 meczów: Jakub Sikorski;
  • 5 meczów: Piotr Kulesza (bramkarz), Filip Wojnar);
  • 3 mecze: Dawid Żebrowski, Szymon Stolarczyk;
  • 2 mecze: Jakub Zawalich;
  • 1 mecz: Michał Bojnicki, Maciej Godlewski, Marcel Piersa, Mikołaj Szymczyk.

oraz jedna bramka samobójcza rywali i trzy gole za walkower.