Turniej w Mińsku Mazowieckim

Na pierwszy turniej w tym roku wybrali się zawodnicy rocznik 2003. Turniej w Mińsku Mazowieckim był dobrym przetarciem przed nadchodzącym rokiem ciężkiej pracy naszych zawodników. Turniej był bardzo wyrównany i naprawdę stojący na wysokim poziomie. Nasi zawodnicy zaczęli od remisu 1:1 z gospodarzem turnieju Mińskiem Mazowieckim. Zdobywcą jedynej bramki był Mateusz Majbański. Chłopcy po dość długiej drodze i wczesnej pobudce nie byli skoncentrowani i lekko rozkojarzeni. Mecz wyglądał przeciętnie zarówno z naszej jak i ze strony przeciwników. Remis wydaje się być wynikiem sprawiedliwym. Kolejnym meczem było spotkanie z ubiegłorocznym triumfatorem tego turnieju UKS „9” Siedlce. Tu obserwowaliśmy już dużo większe zaangażowanie młodych zawodników APN-u. Składne akcje prowadzone w szybkim tempie i konsekwencja w defensywie. Taka gra pozwoliła na wygranie meczu skromnie 1:0, ale pozytywów było już znacznie więcej niż w meczu poprzednim. Zwycięską bramkę zdobył Olek Jarguz. Brakowało jednak jeszcze większej agresywności w przednich formacjach naszego zespołu.

Pojawiła się ona dopiero w trzecim meczu z Polonią Warszawa (im mocniejszy rywal tym lepsza gra naszego zespołu, czyżby taka tradycja?). Jeden z najlepszych meczy w tym turnieju drużyny APN Ostrołęka. Obserwowaliśmy wszystko, strzały na bramkę, interwencje bramkarzy (kosmiczne wręcz parady Krystiana Marciniaka), dobre składne akcje i wreszcie upragnioną bramkę zdobytą przez Piotrka Madraka. 1:0 dla APN i liderujemy w grupie.

Ostatni mecz w grupie graliśmy z drużyną Naprzodu Skórzec aspirującą do wyjścia z grupy (my już byliśmy tego pewni). Drużyna ze Skórca w tym meczu postawiła na obronę i naszym zawodnikom ciężko było się przebić przez podwójną gardę rywala. Chłopcy próbowali różnymi metodami ale wszystkie wysiłki kończyły się niepowodzeniem. Trzeba też dodać że nie był to najlepszy mecz w naszym wykonaniu. Udało się jednak strzelić bramkę i bardzo pewnie wygrać grupę. Bramkę na miarę 3 punktów i wygrania grupy strzelił Mateusz Majbański.

Regulamin turnieju był tak ułożony, iż wychodząc z pierwszego miejsca graliśmy dalej z 2 i 3 drużyną grupy B (my byliśmy A). I od razu trafiamy na bardzo silną drużynę Varsovi Warszawa, która walkę o pierwsze miejsce w grupie przegrała z Jagiellonią Białystok. Mecz bardzo wyrównany z szansami na bramki zarówno dla naszej drużyny jak i dla rywali. Niestety to my popełniamy pierwszy błąd w obronie i tracimy bramkę na 0:1 (tak na marginesie piękny strzał zawodnika z Varsovi). Nie zdążyliśmy ochłonąć po stracie gola a tu znowu błąd (brak koncentracji i piłka przemyka pod nogą obrońcy), zawodnik rywali wykorzystuje sytuację sam na sam i mamy 0:2. Od tej pory chłopcy biorą się do roboty jednak na drodze do strzelenia bramki staje dobrze dysponowany bramkarz naszych rywali. Mecz przegrywamy i tracimy szansę na zajęcie dwóch pierwszych miejsc.

Pozostaje mecz o prawo do gry o trzecie miejsce z UKS „1” Węgrów. Był to najsłabszy mecz naszego zespołu na tym turnieju. Co prawda drużyna z Węgrowa nawet nie myślała o atakowaniu naszej bramki, ale i my nie mieliśmy w tym meczu wielu argumentów do zdobycia gola (i znowu prawo słabych i mocnych drużyn). Remis 0:0. Czekamy więc na mecz Varsovia – Węgrów, o które miejsce przyjdzie nam grać. Mecz kończy się wygraną Varsovi 2:0 co daje nam jeszcze szansę powalczenia w karnych o możliwość grania o 3 miejsce.

Niestety karne wykonaliśmy tak, jak zagraliśmy mecz z Węgrowem, lekko i w środek bramki. Gramy o piąte miejsce z Jagiellonią Białystok, która niespodziewanie przegrywa swoją rywalizację w drugiej grupie. Mecz z Jagiellonią Białystok był meczem, który chciałoby się oglądać częściej. Takiej drużyny jeszcze na tym turnieju nie widzieliśmy. Zarówno drużyna z Białegostoku jak i nasza pokazały jaki drzemie w nich potencjał. Piękne, technicznie rozgrywane akcje, cudowne strzały z daleka i wreszcie przepiękne bramki to wszystko złożyło się na naprawdę imponujące widowisko. Swoje parady i fenomenalne interwencje dodali też bramkarze (w naszej bramce Jacek Laskowski). Mecz kończy się wynikiem 2:2 po bramkach Olka Jarguza i Patryka Bielewicza dla APN-u.

I znowu karne, które jak się okazało były zmorą naszej ekipy na tym turnieju. Znowu dwa mizernie wykonane rzuty karne i zajmujemy 6 miejsce.

Mecze z Jagiellonią Białystok i Polonią Warszawa pokazały możliwości naszych zawodników, niestety nie potrafimy jednakowo koncentrować się na rywali mocnych i słabszych, nie potrafimy grać z drużynami preferującymi grę defensywną i nad tym będziemy musieli mocno popracować. Gratulacje dla całej drużyny za ogromny wysiłek włożony w turniej (rozegrane 93 minuty na parkiecie).

Skład APN Ostrołęka:
1. Laskowski Jacek
2. Marciniak Krystian
3. Jarguz Olek
4. Bielewicz Patryk
5. Zyśk Radek
6. Sendrowski Michał
7. Madrak Piotr
8. Petrosjan Andranik
9. Majbański  Mateusz
10. Drozd Damian

Wyniki naszej drużyny:
APN – Mińsk Mazowiecki  1:1
APN – UKS 9 Siedlce  1:0
APN – Polonia Warszawa  1:0
APN – Naprzód Skórzec  1:0
APN – Varsovia Warszawa  0:2
APN – UKS 1 Węgrów  0:0
APN – Jagiellonia Białystok  2:2

Strzelcy bramek:
Olek Jarguz –   2
Mateusz Majbański – 2
Piotr Madrak – 1
Patryk Bielewicz – 1

Jak zwykle bardzo dziękujemy niezmiernie pomocnym RODZICOM za pomoc i doping podczas turnieju!!!

 Relacjonował trener Marcin Roman