Podium w Olszewie-Borkach

Z powodu wycofania się jednej z drużyn, nieoczekiwanie zostaliśmy zaproszeni na niedzielny turniej GOOL Cup 2017 w Olszewie-Borkach. W turnieju wystąpiła drużyna z rocznika 2009 z jednym małym rodzynkiem, pod wodzą trenerów Natalii Zając i Damiana Dąbrowskiego.

W fazie grupowej dosyć jednomyślnie odprawialiśmy z wynikiem 1-0 kolejno drużyny Stomilu Olsztyn, Orła Kolno, AP Ostrów Mazowiecka i Korony Ostrołęka. Każdy z meczów miał inną historię, ale kończyły się pomyślnie dla nas. Po fazie grupowej chłopcy zjedli obiad i wyszli na półfinałowy mecz z Młodzieżowym ŁKS-em Łomża. W regulaminowym czasie mieliśmy dużo pecha, a piłka nie chciała wpaść do bramki łomżan. W serii rzutów karnych przegraliśmy 1-2, z… późniejszym zwycięzca turnieju.

W meczu o trzecie miejsce chłopcy pokazali ducha walki i wygrali ponownie z ostrołęcką Koroną, tym razem 2-1. Drużyna zakończyła zmagania turniejowe na 3. miejscu, a nasz bramkarz Fabian Kurpiewski został wybrany najlepszym bramkarzem.  Nasz bilans to pięć zwycięstw i remis, tracąc przy tym tylko jedną bramkę.

– Zacznę od pochwał, rzadko chwalę indywidualnie chłopców, ale za dzisiejszy turniej chciałbym wyróżnić kapitana Igora Gumkowskiego, który pokazał, że opaska z literą „C” nie plącze nóg, a nawet daje  pozytywnego kopa do walki. Wyróżnić chciałbym także Adama Krajewskiego, który na co dzień trenuje w grupie o rok młodszej, a dzisiaj pokazał, że jest osobą, która zawsze podejmuje rywalizację i cieszy się grą. Dla mnie jako trenera, poza wynikiem ważnym aspektem jest realizacja zadań meczowych w trakcie turnieju. Muszę przyznać, że dzisiaj były to inne zadania niż zwykle i stosunkowo nowe, pomimo to chłopcy szybko wchłonęli czego trenerzy od nich wymagają i spisali się na szóstkę plusem. W imieniu swoim, jak i pani trener, chciałbym gorąco podziękować rodzicom za doping i pomoc w trakcie turnieju – podsumował trener Damian Dąbrowski.

Klasyfikacja końcowa: 1. MŁKS Łomża, 2. Petrus Łapy, 3. APN Ostrołęka, 4. Korona Ostrołęka, 5. Orzeł Kolno, 6. AP Ostrów Maz., 7. Olimpia Zambrów, 8. Stomil Olsztyn, 9. AMP Gool Olszewo-Borki.

Skład: Igor Gumkowski, Remek Karolak, Adam Krajewski, Fabian Kurpiewski, Bartosz Nowicki, Emil Pawlak, Patryk Skorupski, Jakub Smosarski, Marcin Zalewski.

fot. eostroleka.pl