Pierwsze mecze za nami

W niedzielę o 13:00 rozpoczęły swoje mecze drużyny naszej Akademii występujące w ligach wojewódzkich. Na własnym boisku występował rocznik 2004, który jako pierwsza drużyna w historii Ostrołęki trafił do Ekstraligi Mazowieckiej. Debiutancka trema dała o sobie znać w pierwszej połowie, kiedy nasza drużyna pozwoliła Wiśle Płock z niczego wyjść na prowadzenie. Na początku drugiej połowy goście podwyższyli na 2-0, ale podopieczni trenera Mariusza Sadłowskiego nie poddali się i ostatecznie mecz skończył się remisem 2-2.

Historyczną, pierwszą bramkę dla Akademii w Ekstralidze, strzelił Szymon Szczepanek. Wyrównał debiutujący w drużynie Bartłomiej Szymczyk. Ogólnie druga połowa przebiegała pod dyktando naszej ekipy i zabrakło niewiele, by zwyciężyć (np. Adam Zięba mając do pokonania tylko bramkarza, strzelił zdecydowanie za słabo). W 70. minucie sędzia chyba trochę się pospieszył i pokazał czerwoną kartkę Michałaowi Gocłowskiemu, za przytrzymanie przeciwnika przed wyjściem sam na sam. Mecz oglądała spora liczba kibiców, około 50 osób.

W tym samym czasie drużyna trenera Marcina Romana grali w Warszawie z tamtejszą Unią. Ostrołęczanie zagrali dobry mecz, ale niestety gospodarze, będący jednymi z faworytów I ligi wygrali 2-1. Co więcej zwycięską bramkę zdobyli dosłownie w ostatniej akcji meczu. Szkoda, ale płaci się za brak wykończenia akcji, bo cała druga połowa należała do nas.

20.08.2017, Ostrołęka-Wojciechowice
Ekstraliga Mazowiecka 2004
APN Narew Ostrołęka – Wisła Płock 2-2 (0-1)
Bramki: Szymon Szczepanek 55, Bartłomiej Szymczyk 65 – Filip Lodziński 23, Szymon Budnicki 36.

APN Narew Ostrołęka r. 2004: Marciniak – Banach, Gocłowski, Jaskólski, Krupa, Banul, Klec, Modzelewski, Zięba, Szymczyk, Szczepanek.
Oraz: Kubeł, Dziergowski, Borkowski, Krasiewicz.
Na ławce także: Kaliszewski – Zalewski, Lewandowski.

Trener: Mariusz Sadłowski.
Kierownik drużyny: Jacek Dębski.
Opieka medyczna: Agnieszka Prusaczyk.