Relacja z Ostrołęckiej Ligi Orlików (+zdjęcia)

Przedstawiamy relację trenera Marcina Romana z ostatniego turnieju: W drugim turnieju Ligi Orlika dzieci z rocznika 2002 i młodsi odbywającego się na Orliku przy SP nr 2 w Ostrołęce wzięło udział 6 drużyn: APN Ostrołęka, MKS Narew Ostrołęka, UKS Narew Ostrołęka, UKS Stacja Ostrołęka oraz dwie drużyny UKS Moja Ostrołęka. My po losowaniu trafiliśmy do grupy z UKS Stacja i pierwszą drużyną Mojej Ostrołęki.

Los sprawił że pierwszy mecz tego dnia przypadł w udziale naszej drużynie oraz drużynie Mojej Ostrołęki I. Gra ekipy APN-u od początku wyglądała naprawdę dobrze. Składne akcje, doskonałe podania, zwody i dryblingi. Jednak to przeciwnik stworzył pierwszą groźną sytuację, z której (doskonale dziś dysponowany) Jacek Laskowski wyszedł obronną ręką stając do pojedynku oko w oko z napastnikiem Mojej Ostrołęki. Tuż po tym wydarzeniu, które jakby wstrząsnęło naszym zespołem, to my mamy sytuację sam na sam z bramkarzem rywali, którym jest… brat Jacusia, Kacper Laskowski :). I w tej sytuacji Laskowscy górą – Radek Zyśk trafia w interweniującego bramkarza.

Następnie po paru składnych akcjach i dobrych interwencjach Kacpra, drużyna Mojej Ostrołęki wyprowadziła kontrę. Strzał napastnika drużyny przeciwnej broni Jacuś Laskowski ale przy dobitce nie ma już szans. Przegrywamy 1:0. Po raz kolejny następuje zryw naszej drużyny. Oddajemy parę ładnych strzałów na bramkę rywali. Jeden z nich (akcja przeprowadzona przez Piotrka Madraka) tak niefortunni blokuje obrońca przeciwnika iż piłka wpada do bramki 1:1! Po tym fakcie mamy jeszcze akcję które powinny przynieść prowadzenie naszej drużynie lecz niedokładne podania przerywały je we wczesnym stadium. W końcówce mamy 2 rzuty wolne przed polem karnym rywali. Pierwszy z nich wspaniale broni Kacper Laskowski, lecz przy drugim Radek Zyśk nie daje mu najmniejszych szans 2:1 dla APN Ostrołęka. Takim wynikiem kończy się pierwszy mecz turnieju.

Na kolejne starcie z UKS Stacja chłopcy wychodzą nie skoncentrowani, z myślą o indywidualnych akcjach i bramkach a nie o zespołowej grze, która miała miejsce w meczu poprzednim. Wygrywamy 3:0 po bramkach Krystiana Tyszki, Piotrka Madraka i Radka Zyśka. O meczu tym jednak chcielibyśmy jako trenerzy szybko zapomnieć. Wygrywamy grupę i awansujemy do finału gdzie czeka na nas MKS Narew Ostrołęka.

Burzliwa rozmowa z zawodnikami po fatalnym meczu z UKS Stacja przynosi efekt w finale. Znowu na boisku widzimy współpracującą ze sobą drużynę a nie zlepek indywidualności. Pewne interwencje w obronie Patryka Bielewicza i Olka Jarguza (w tym meczu nie do przejścia) okazały się być gwarantem pewnej gry całego zespołu. Oskrzydlające akcje Michała Sendrowskiego i błyskotliwa gra w środku pola Radka Zyśka dawały drużynie dużo swobody w rozgrywaniu akcji ofensywnych. Dorzucając do tego walczących jak lwy Piotrka Madraka, Huberta Sadłowskiego, Seweryna Szurnickiego oraz Kevina Karwowskiego na połowie rywali mamy obraz całego spotkania, które stało naprawdę na wysokim poziomie.

Sam mecz przegrywamy 1:0 po jedynym błędzie naszej ekipy i idealnym strzale napastnika MKS-u w długi róg Jacka, który mimo interwencji nie zdołał dosięgnąć piłki. Podsumowując, dwa mecze nasi chłopcy zagrali tak, jak by nie było różnicy wieku między drużynami. Ambitnie, świetnie taktycznie, doskonale technicznie i z przemyślanymi akcjami.

Niestety była też zła strona tego turnieju, fatalny, choć wygrany mecz z UKS Stacja. Wypada nam jako trenerom wyciągnąć wnioski z tego spotkania i na każdym kroku przestrzegać chłopców przed takimi wpadkami.

Skład naszej drużyny:

1.    Laskowski Jacek
2.    Bielewicz Patryk
3.    Jarguz Olek
4.    Sendrowski Michał
5.    Zyśk Radek
6.    Madrak Piotrek
7.    Karwowski Kevin
8.    Sadłowski Hubert
9.    Szurnicki Seweryn
10.    Prusiński Patryk
11.    Niedźwiecki Kacper
12.    Tyszka Krystian

Serdeczne podziękowania dla kibiców/rodziców którzy głośnym dopingiem zagrzewali naszych zawodników do boju. Tak trzymać! 🙂
M.Roman

Zdjęcia możecie znaleźć klikając w TEN LINK.