APN grał z najlepszymi w Redzie

11 i 12 lutego w Redzie niedaleko Trójmiasta odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z 2003 roku i młodszych. W turnieju tym wzięła udział ekipa APN Ostrołęka. Zapraszamy do przeczytania relacji z tej eskapady, spisanej przez trenera Marcina Romana. Jej treść dostępna jest po wejściu w tego newsa…

Przygoda z turniejem rozpoczęła się wcześniej gdyż na zawody wyjechaliśmy dzień wcześniej, w piątek około godziny 14:00. Na zbiórce stawiło się 10 zawodników i ruszyliśmy w drogę. Po około pięciogodzinnej drodze docieramy na miejsce. Jemy kolację i po krótkiej odprawie przeprowadzonej przez trenerów kładziemy się spać odpoczywając przed porannym graniem.

11.02.2012 – I dzień turnieju. Zaczynamy z wysokiego pułapu, od meczu z zaprzyjaźnioną Jagiellonią Białystok. Po upływie 6 minut meczu (grano 1×12 min) po pięknej grze prowadzimy 4:0. Na 2 minuty przed końcem tracimy pierwszą bramkę w skutek braku koncentracji. Jagiellonia przystępuje do pogoni za naszymi zawodnikami, lecz czasu starcza im tylko na wynik 4:3. Wygrywamy więc pierwszy mecz.

Kolejnym rywalem jest drużyna KP Gorzów Wielkopolski i tym razem chłopcy zaczynają fenomenalnie. Po 4 minutach gry wygrywamy już 3:0 i kontrolujemy przebieg spotkania. W końcówce tracimy jeszcze bramkę i mecz kończy się wynikiem 3:1 dla APN-u.

Następnie przychodzi mecz z Dragonem Warszawa. Pierwsze sekundy meczu i piękna indywidualna akcja Olka Jarguza i prowadzimy 1:0. W tym meczu popełniamy tylko 2 błędy w obronie. Na nasze nieszczęście rywale oba wykorzystują i po 6 minutach przegrywamy 1:2. Gra chłopców przypomina oblężenie w stylu zamka hokejowego, lecz kolejno marnowane sytuacje sam na sam z bramkarzem nie napawały optymizmem na dobry końcowy wynik. 30 sekund do końca, szybkie, idealne podanie do Radka Zyśka na prawą stronę, ten wykonuje zwód, mijając 2 rywali i zdobywa bramkę na miarę remisu. Wróciliśmy z dalekiej podróży – 2:2, choć przebieg meczu jednoznacznie pokazywał, która z drużyn lepiej sobie radzi tego dnia.

I tu przychodzi, jak później okazało feralny mecz dla naszej drużyny. Mecz z gospodarzami turnieju. Drużyna Jedynki Reda to mocna, silna drużyna, z którą chłopcy toczyli wyrównany bój. W 4. minucie przegrywaliśmy 1:0 po ładnej akcji gospodarzy. Jednak po twardej walce odpowiadamy bramką Radka Zyśka i jest 1:1. Niestety tragiczne decyzje sędziego powodują totalne rozbicie naszej drużyny wraz z trenerami. Jedna z tych decyzji na minutę przed końcem meczu skutkuje utratą bramki i niestety przegrywamy najważniejszy mecz turnieju 1:2. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą. Gdybyśmy wykazali się odrobinę lepszą skutecznością, nikt nie mógłby nam przeszkodzić w drodze po medale. Tak więc w tej sytuacji jesteśmy sami sobie winni. A tak, zgodnie z regulaminem turnieju zajmujemy 3 miejsce w grupie i walczymy już tylko o miejsca 9-16.

Tego dnia gramy jeszcze 2 mecze:

Concordia Elbląg – APN                             0:0

Warta Poznań – APN                                  1:0

Tu trzeba nadmienić, iż chłopcy nie załamali się tą całą sytuacją i nie schodzili z dobrego poziomu gry, co bardzo cieszyło trenerów.

12.02.2012 – II dzień turnieju. Trenerzy oczekują od zawodników potwierdzenia dobrej gry z poprzedniego dnia i już w pierwszym meczu nie zawodzą się. Drużyna gra ładnie składnie i z pomysłem. I co bardzo ważne odpowiedzialnie, niestety wciąż nieskutecznie. Pierwszy mecz remisujemy z Bałtykiem Gdynia 0:0 nie wykorzystując znowu wielu sytuacji strzeleckich.

Kolejne spotkanie było najgorszym w naszym wykonaniu. Przegrywamy z Arką Gdynia 0:2 praktycznie nie podejmując walki. Następne mecze już pewnie wygrywamy wracając do solidnej gry.

APN – Sokół Bożepole Wielkie                   2:0

APN – Arka Gdynia II                               3:1

Zajmujemy ostatecznie 12 miejsce w turnieju. Wygrywając 4 mecze, remisując 3 mecze, przegrywając 3 mecze.

Strzelcami bramek dla naszej ekipy byli:

• Radek Zyśk               –            7 bramek
  • Michał Sendrowski   –           6 bramek
  • Olek Jarguz               –            2 bramki

Z ciekawostek turnieju należy zauważyć iż 3 pierwsze bramki w turnieju Michała Sendrowskiego zostały zdobyte piętką, czym wzbudził zachwyt zgromadzonej publiczności.

Oceniając cały turniej, należy podkreślić ogromne zadowolenie trenerów z postawy całego zespołu. Każdy wchodzący zawodnik wypełniał myśl szkoleniową założoną przed turniejem. Byliśmy drużyną grającą ładny dla oka futbol, a co najważniejsze z pomysłem i zaangażowaniem. Zaczynając od bramkarza (Jacek Laskowski; 2004), który wykazał się paroma wspaniałymi interwencjami, poprzez obrońców grających dokładne i przemyślane akcje, a kończąc na napastnikach, którzy pracując w defensywie potrafili robić jeszcze dużą przewagę pod bramką przeciwnika, chcieliśmy jako trenerzy podziękować wszystkim zawodnikom za wysiłek, postawę na boisku i poza nim oraz piękną grę we wszystkich meczach. Oby tak dalej!

Zarząd i trenerzy APN chcą serdecznie podziękować rodzicom uczestniczącym i wspomagającym naszych zawodników oraz całą drużynę w odległej Redzie.