APN grał z najlepszymi w Redzie

11 i 12 lutego w Redzie niedaleko Trójmiasta odbył się Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej dla chłopców z 2003 roku i młodszych. W turnieju tym wzięła udział ekipa APN Ostrołęka. Zapraszamy do przeczytania relacji z tej eskapady, spisanej przez trenera Marcina Romana. Jej treść dostępna jest po wejściu w tego newsa…

Przygoda z turniejem rozpoczęła się wcześniej gdyż na zawody wyjechaliśmy dzień wcześniej, w piątek około godziny 14:00. Na zbiórce stawiło się 10 zawodników i ruszyliśmy w drogę. Po około pięciogodzinnej drodze docieramy na miejsce. Jemy kolację i po krótkiej odprawie przeprowadzonej przez trenerów kładziemy się spać odpoczywając przed porannym graniem.

11.02.2012 – I dzień turnieju. Zaczynamy z wysokiego pułapu, od meczu z zaprzyjaźnioną Jagiellonią Białystok. Po upływie 6 minut meczu (grano 1×12 min) po pięknej grze prowadzimy 4:0. Na 2 minuty przed końcem tracimy pierwszą bramkę w skutek braku koncentracji. Jagiellonia przystępuje do pogoni za naszymi zawodnikami, lecz czasu starcza im tylko na wynik 4:3. Wygrywamy więc pierwszy mecz.

Kolejnym rywalem jest drużyna KP Gorzów Wielkopolski i tym razem chłopcy zaczynają fenomenalnie. Po 4 minutach gry wygrywamy już 3:0 i kontrolujemy przebieg spotkania. W końcówce tracimy jeszcze bramkę i mecz kończy się wynikiem 3:1 dla APN-u.

Następnie przychodzi mecz z Dragonem Warszawa. Pierwsze sekundy meczu i piękna indywidualna akcja Olka Jarguza i prowadzimy 1:0. W tym meczu popełniamy tylko 2 błędy w obronie. Na nasze nieszczęście rywale oba wykorzystują i po 6 minutach przegrywamy 1:2. Gra chłopców przypomina oblężenie w stylu zamka hokejowego, lecz kolejno marnowane sytuacje sam na sam z bramkarzem nie napawały optymizmem na dobry końcowy wynik. 30 sekund do końca, szybkie, idealne podanie do Radka Zyśka na prawą stronę, ten wykonuje zwód, mijając 2 rywali i zdobywa bramkę na miarę remisu. Wróciliśmy z dalekiej podróży – 2:2, choć przebieg meczu jednoznacznie pokazywał, która z drużyn lepiej sobie radzi tego dnia.

I tu przychodzi, jak później okazało feralny mecz dla naszej drużyny. Mecz z gospodarzami turnieju. Drużyna Jedynki Reda to mocna, silna drużyna, z którą chłopcy toczyli wyrównany bój. W 4. minucie przegrywaliśmy 1:0 po ładnej akcji gospodarzy. Jednak po twardej walce odpowiadamy bramką Radka Zyśka i jest 1:1. Niestety tragiczne decyzje sędziego powodują totalne rozbicie naszej drużyny wraz z trenerami. Jedna z tych decyzji na minutę przed końcem meczu skutkuje utratą bramki i niestety przegrywamy najważniejszy mecz turnieju 1:2. Niestety niewykorzystane sytuacje się mszczą. Gdybyśmy wykazali się odrobinę lepszą skutecznością, nikt nie mógłby nam przeszkodzić w drodze po medale. Tak więc w tej sytuacji jesteśmy sami sobie winni. A tak, zgodnie z regulaminem turnieju zajmujemy 3 miejsce w grupie i walczymy już tylko o miejsca 9-16.

Tego dnia gramy jeszcze 2 mecze:

Concordia Elbląg – APN                             0:0

Warta Poznań – APN                                  1:0

 

Tu trzeba nadmienić, iż chłopcy nie załamali się tą całą sytuacją i nie schodzili z dobrego poziomu gry, co bardzo cieszyło trenerów.

 

12.02.2012 – II dzień turnieju. Trenerzy oczekują od zawodników potwierdzenia dobrej gry z poprzedniego dnia i już w pierwszym meczu nie zawodzą się. Drużyna gra ładnie składnie i z pomysłem. I co bardzo ważne odpowiedzialnie, niestety wciąż nieskutecznie. Pierwszy mecz remisujemy z Bałtykiem Gdynia 0:0 nie wykorzystując znowu wielu sytuacji strzeleckich.

Kolejne spotkanie było najgorszym w naszym wykonaniu. Przegrywamy z Arką Gdynia 0:2 praktycznie nie podejmując walki. Następne mecze już pewnie wygrywamy wracając do solidnej gry.

APN – Sokół Bożepole Wielkie                   2:0

APN – Arka Gdynia II                               3:1

Zajmujemy ostatecznie 12 miejsce w turnieju. Wygrywając 4 mecze, remisując 3 mecze, przegrywając 3 mecze.

Strzelcami bramek dla naszej ekipy byli:

 • Radek Zyśk               –            7 bramek
 • Michał Sendrowski   –           6 bramek
 • Olek Jarguz               –            2 bramki

Z ciekawostek turnieju należy zauważyć iż 3 pierwsze bramki w turnieju Michała Sendrowskiego zostały zdobyte piętką, czym wzbudził zachwyt zgromadzonej publiczności.

Oceniając cały turniej, należy podkreślić ogromne zadowolenie trenerów z postawy całego zespołu. Każdy wchodzący zawodnik wypełniał myśl szkoleniową założoną przed turniejem. Byliśmy drużyną grającą ładny dla oka futbol, a co najważniejsze z pomysłem i zaangażowaniem. Zaczynając od bramkarza (Jacek Laskowski; 2004), który wykazał się paroma wspaniałymi interwencjami, poprzez obrońców grających dokładne i przemyślane akcje, a kończąc na napastnikach, którzy pracując w defensywie potrafili robić jeszcze dużą przewagę pod bramką przeciwnika, chcieliśmy jako trenerzy podziękować wszystkim zawodnikom za wysiłek, postawę na boisku i poza nim oraz piękną grę we wszystkich meczach. Oby tak dalej!

Zarząd i trenerzy APN chcą serdecznie podziękować rodzicom uczestniczącym i wspomagającym naszych zawodników oraz całą drużynę w odległej Redzie.

Szczególne podziękowania dla:

 • Moniki Sendrowskiej
 • Joli Laskowskiej
 • Moniki Prusińskiej
 • Artura Laskowskiego
 • Pawła Prusińskiego
 • Darka Madraka
 • oraz Kacpra Laskowskiego

Dziękujemy również sponsorom naszej wyprawy:

 • Oficjalnemu sponsorowi ENERGA SA
 • Firmie Capital Service
 • Stanisławowi Kempistemu – STAN OIL

Skład naszej drużyny:

 1. Jacek Laskowski
 2. Patryk Bielewicz
 3. Patryk Prusiński
 4. Olek Jarguz
 5. Radek Zyśk
 6. Kevin Karwowski
 7. Hubert Sadłowski
 8. Michał Sendrowski
 9. Piotrek Madrak
 10. Krystian Tyszka

Galeria zdjęć w niedalekiej przyszłości.

Relacjonował trener Marcin Roman