APN – Orzeł Sypniewo

APN Ostrołęka – Orzeł Sypniewo

8.09.2013. Pierwszy mecz ligowy naszych zawodników w historii klubu APN Ostrołęka. Chłopcy uczestniczą w rozgrywkach okręgowej ligi orlików U-11. Swój pierwszy mecz rozegrali z ubiegłorocznym triumfatorem tychże rozgrywek, Orłem Sypniewo. Mecze w tej kategorii wiekowej rozgrywane są 4 x 15 minut. Zaczynamy.

Pierwsza kwarta to popis wspaniałej gry zawodników APN Ostrołęka – krótkie podania, celne strzały, gra piłką, zmiana ciężaru gry, duży spokój na boisku i bramki. Aż serce się radowało patrząc na grę młodych chłopców. W drugiej kwarcie obraz gry niewiele się zmienił. Dopiero trzecia kwarta przyniosła niespodziewane rozwiązania. Po 12 poprzeczkach, 4 słupkach oraz 6 interwencjach bramkarza gości sam na sam… padają bramki dla Sypniewa po błędach naszej defensywy. Czwarta kwarta to już prawdziwe oblężenie bramki gości. Niestety, nic nie chciało już wpaść do bramki rywali tego popołudnia. A sytuacji było co niemiara.

I gdy wydawało się że pierwszy mecz zakończy się remisem, niefrasobliwość jednego z defensorów APN-u wykorzystał napastnik gości zdobywając zwycięskiego gola. Przegrywamy mecz 3:4 po bramkach dla APN: Mateusz Majbański, Patryk Bielewicz i Kacper Piekarski.

Chłopcy po meczu zostali pochwaleni przez trenerów za formę prowadzenia gry i styl, który coraz bardziej jest widoczny dla postronnego obserwatora. Niestety forma strzelecka pozostawiała wiele do życzenia i nad tym aspektem będziemy musieli popracować na kolejnych treningach. Kibice licznie gromadzeni na spotkaniu ligowym APN Ostrołęka obejrzeli bardzo dobre widowisko ze strony naszych piłkarzy. Uważamy jednocześnie że więcej jest powodów do pochwał niż do krytyki.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i za doping niezawodnym rodzicom, obiecujemy Wam jednocześnie że będziemy dążyli do jeszcze bardziej efektownej gry naszych zawodników ale przede wszystkim skuteczniejszej 🙂

Galeria zdjęć z meczu z Orłem