Dziesięć lat APN za nami. Dziękujemy, że jesteście!

25 października 2010 roku zawiązana została Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej. To oznacza, że ponad miesiąc temu obchodziliśmy nasze dziesięciolecie. Na ten miły jubileusz miało składać się kilka wydarzeń, na których chcieliśmy razem świętować nasze urodziny. Niestety 2020 rok okazał się być ciężki dla naszej i innych branż. Obchody jubileuszu nie odbyły się, podobnie jak specjalna edycja turnieju APN Cup, na którą przyjechać miały zespoły z zagranicy i bardzo znane polskie marki.

Jubileusz jest też dobrą okazją, aby pochwalić się dotychczasowymi osiągnięciami. Sukcesów organizacyjnych i sportowych było wiele, my podzielimy się skrawkiem tych sportowych. O klubie szkolącym młodzież w dużej mierze świadczą jego wychowankowie. Nam udało się wychować dwóch zawodników powoływanych obecnie do młodzieżowych reprezentacji Polski – Radosława Zyśka i Miłosza Skowronka. Ich droga do kadry wiodła z APN-u, przez Jagiellonię Białystok. Do tego klubu wyruszyło więcej naszych wychowanków: także Adam Zięba, Aleksander Borkowski, Kuba Trzciński, Kacper Piórkowski i Bartłomiej Krasiewicz. Olaf Bartkiewicz, Borys Ciężar i Mateusz Majbański wybrali Polonię Warszawa, a Filip Olbryś – Zagłębie Sosnowiec. Siedmiu z powyższych zawodników grało już w Centralnej Lidze Juniorów. Wielu zawodników wzmocniło kadrę Narwi Ostrołęka, z czego pięciu regularnie gra w podstawowym składzie pierwszej drużyny.

W kategoriach wiekowych poniżej trampkarzy zagraliśmy dotąd w rozgrywkach 21 razy, z czego 20 razy zakończyliśmy je na podium – 10 razy na pierwszym, 4 razy na drugim i 6 razy na trzecim miejscu. Jako pierwszy i jedyny ostrołęcki klub awansowaliśmy do Ekstraligi i jako pierwsi się w niej utrzymaliśmy. W Ekstralidze nasze drużyny zagrały łącznie cztery sezony, a w I lidze wojewódzkiej – dwanaście.

Zorganizowaliśmy trzynaście turniejów, różniących się celami. Na letni APN Cup zapraszaliśmy naprawdę mocne drużyny z całej Polski, toteż wśród jego medalistów są Legia Warszawa, Jegiellonia Białystok, Wisła Płock, czy Varsovia Warszawa. Jesienny turniej APN Orlik Cup to szansa na pokazanie się dzieci z okolicy, a APN Winter Cup, rozgrywany na hali, może być ich „pierwszym krokiem” w kierunku kariery piłkarskiej.

W klubie pracowało dotąd 25 szkoleniowców. Obecnie w Akademii pracuje osiemnastu trenerów (w tym dwóch trenerów bramkarzy), trener przygotowania motorycznego, fizjoterapeuta oraz menedżer klubu. W Akademii zostały utworzone: dział odpowiedzialny za media oraz dział zbierający i uporządkowujący wszelkie statystyki każdego z zawodników. Została również utworzona Rada Rodziców działająca doradczo przy Zarządzie APN Ostrołęka. Bez tak oddanych ludzi pewne projekty realizowane w trakcie funkcjonowania klubu, po prostu nie miałyby sensu. Długo by zajęło wymienienie wszystkich, zatem podziękujemy Wam wszystkim w ten sposób, zbiorczo. Dziękujemy!

W początkowych latach działalności Akademii, ogromnym wsparciem obdarzyła nas Grupa Energa, która w nas uwierzyła i pozwoliła rozwinąć żagle. Wówczas również przewinęło się przez nasz klub wielu trenerów i działaczy, o których pamiętamy i wciąż jesteśmy im wdzięczni za pomoc. Wsparcia dla APN Ostrołęka przez te 10 lat udzieliło wiele podmiotów i firm. Chcielibyśmy wśród nich wyróżnić Urząd Miasta Ostrołęki oraz Drukarnię A-Z Color, ze względu na długą i bardzo dobrą współpracę.

Świętując niezbyt hucznie nasz jubileusz, chcemy podziękować wszystkim rodzicom, kibicom, sympatykom, sponsorom i przede wszystkim naszym zawodnikom, za dziesięć dobrych lat ciężkiej choć jak widać bardzo owocnej pracy. Stworzyliśmy dużą społeczność, która dąży do wspólnych celów. Pamiętajcie, każdy sukces Ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej, to nasz wspólny sukces! Bo to „KLUB LUDZI Z PASJĄ”.


Na koniec postanowiliśmy przypomnieć Wam trochę kadrów z minionych lat, są wśród zdjęć także nigdy dotąd nie publikowane „perełki”. Miłego wspominania 🙂