Trzecie miejsce w Turnieju Niepodległości

W niedzielę 12 listopada na hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbył się turniej z okazji Święta Niepodległości. Wzięły w nim udział drużyny z rocznika 2010 i 2011. Starsza grupa zajęła trzecie miejsce, najwyższe spośród ostrołęckich zespołów. Turniej był rozgrywany w formacie dwóch grup 5-zespołowych i fazy pucharowej, które dzieliły konkurs żonglerki i rzutów karnych (bez powodzenia naszych podopiecznych).

Młodsi chłopcy w fazie grupowej odnotowali jeden remis i trzy porażki, a seria rzutów karnych zadecydowała o zajęciu piątego miejsca i w fazie play-off dwumeczu z druga drużyną z Łomży. Przegrana 0-2 i bezbramkowy remis oznaczały zakończenie rywalizacji na 10. miejscu. Chłopcy zdobyli jednak serca kibiców i uznanie organizatorów, zdobywając Nagrodę Fair Play!

Rocznik 2010 w fazie grupowej zapisał na swoje konto dwa zwycięstwa i dwa remisy, a zwycięstwo z gospodarzami dało nam awans do fazy medalowej. Tam po dwóch konkursach rzutów karnych ostatecznie zakończyli turniej na 3. miejscu.

– Chłopcy stosunkowo niedawno przeszli z orlika na halę, co niedzielnego dnia było widoczne. O ile z wyniku można być zadowolonym, to zarówno ja, jak i chłopcy wiemy, że tego dnia gra i wynik mogły być lepsze. Musimy patrzeć na siebie, poziom nie był najwyższy, ale musimy wymagać od siebie więcej, więc wynik odbieram jako motywację do pracy. Jestem dumny z obu drużyn, z ich postawy na turnieju, dostarczyli oni rodzicom i trenerom wielu emocji. Pochwalić można też większość organizatorów, za przygotowanie fajnego turnieju – powiedział trener Damian Dąbrowski.

Dziękujemy rodzicom jak i obecnym na hali kibicom za doping!

APN I Ostrołęka (grupa młodsza): Aleksander Bakuła, Filip Machnowski, Jaś Pawelczyk, Staś Pawelczyk, Oskar Późniewski, Fabian Samsel, Marcel Samsel, Kacper Wielgos, Antoni Żebrowski, Julian Żerański.
Trenerzy: Kamil Nowak i Tomasz Niedźwiecki.

APN II Ostrołęka (grupa starsza): Bartosz Borkowski, Michał Domański, Igor Gajda, Antoni Klemendorf, Adam Krajewski, Mikołaj Lendzioszek, Patryk Nowakowski, Maciej Wilczek, Jakub Załęski.
Trener: Damian Dąbrowski.