APN Ostrołęka partnerem Legii Warszawa

Są w historii naszego klubu takie dni, takie wydarzenia, które możemy nazwać krokami milowymi. Na pewno był takim dzień, w którym podjęliśmy współpracę z Grupą Energa, dzięki czemu w ostatnich latach mogliśmy bardzo się rozwinąć. Wierzymy, że właśnie stawiamy kolejny bardzo ważny krok – APN Ostrołęka podjął współpracę partnerską z Akademią Piłkarską Legii Warszawa. A w zasadzie, to Legia podjęła współpracę z nami.

Drużyna piłkarskich Mistrzów Polski uważnie obserwowała nas w ostatnich miesiącach. Jej wysłannicy oglądali nasze treningi, mecze. Legia uruchamia właśnie nowy program dotyczący rozwoju akademii, i jak nas poinformowano, za równorzędnych partnerów chce mieć tylko kluby przedstawiające odpowiednią jakość. Nie ma co ukrywać, samo znalezienie się w tym wąskim gronie, jest dla nas wyróżnieniem.
Nie podchodzimy jednak do współpracy z Akademią Piłkarską Legii Warszawa, jak tylko do okazji na reklamę. Nie interesuje nas w APN-ie strategia „byle przetrwać”, chcemy się rozwijać. Przez ostatnie lata poszliśmy bardzo do przodu, ale zostawiamy to za sobą i idziemy dalej. Partnerstwo z Legią Warszawa umożliwia nam rozwój trenerów APN Ostrołęka, jak i dalszy rozwój naszych wychowanków.
W ramach współpracy Legia Warszawa udostępni APN-owi wiedzę dotyczącą metodologii szkolenia, standardów wychowawczo-organizacyjnych oraz zasad prowadzenia profesjonalnej akademii piłkarskiej szkolącej dzieci i młodzież. Będziemy brali udział w rozgrywkach dla klubów partnerskich. Można powiedzieć, ze staniemy się „przedłużeniem” jakości gwarantowanej przez Legię, na Kurpiowszczyznę.
Współpraca oparta jest o nowy model Klubów Partnerskich Legii Warszawa. Mistrzowie Polski w najbliższym czasie zorganizować mają konferencję prasową na ten temat.